Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

HAKMAN CUP

8.5.2014

                                                      

 

       Ve sváteční den 8. 5. 2014 jsme navštívili městys Buchlovice, kde tamní klub pétanque slaví – stejně jako náš klub – 10 let od založení. Stříbrné kule Buchlovice nejsou členem ČAPEK , lidé si zde hrají pro radost, ale nechybí jim bojovný duch, takže o členy nemají nouzi (asi 140 aktivních hráčů). Pořádají 10 turnajů za rok, z nichž se body hráčům započítavají do celkového pořadí HAKMAN CUPU, takže mají svůj vlastní žebříček. Každý se může zúčastnit i dalších akcí, např. O pohár starosty města, Zmrzlé kule, Sahara, Turnaj dvojic, Dětský turnaj.

      V pěkně upraveném a vybaveném sportovním areálu nás mile uvítala prezidentka Alena Horáková - opravdu jako za Hraniční účastníky J Nahlédli jsme také do jejich bohaté kroniky a prohlédli si, jmény popsaný putovní pohár. Pak vylosováním do skupin začal turnaj jednotlivců. Nechyběla dobrá nálada, ke které přispělo i hezké počasí a chutné nápoje, takže všech 39 hráčů i přihlížející fanoušci prožili zábavný sportovní den. Určitě nejspokojenější byl Péťa Tománek, neboť – jak pravila sama prezidentka: „Přišel, viděl, zvítězil!“ Den vítězství oslavil vítězstvím i osm nejlepších bojovníků si odneslo pěkné věcné ceny a první tři i poháry.

      Děkujeme Buchlovičákům za vřelé přijetí a milou pohostinnost a  zároveň je zveme zase na naše turnaje k nám. Moc rádi vás uvidíme, petanqueoví přátelé.

                                                                                                        M.K.