Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR klubů

8.5.2014

 

Po týdnu se valšovičtí opět vydali do Albrechtic, kde se konalo první kolo 1. ligy mistrovství České republiky klubů. Valšovice zde vyslaly papírově nejsilnější pětici, kapitánem byl Tom Kutý, který nominoval Lenku Svobodovou, Zbyňu Jakeše a Jirky Gratcla a Grepla.

Hned po příjezdu v Albrechticích vládlo krásné počasí, které se udrželo i přes občasné černé mraky. Takže nic nebránilo tomu, aby ze sebe týmy domácích, Valšovic, Krumsína a KLIPU Litovel, vydaly to nejlepší. To doslova potvrdila většina zápasů, protože všichni hráči předváděli kolikrát až neuvěřitelné koule. Zřejmě je boj za vlastní klub dokázal vyhecovat k výkonům na hranici svých možností.

Valšovice sehrály dva zápasy. První proti KLIPU Litovel, kde až do posledního zápasu bojovaly o 3 body do tabulky za vítězství 6:0. To se bohužel nepodařilo, protože poslední zápas těsně prohrály v trojicích. Výsledek 5:1 je ovšem velmi slibným začátkem do soutěže, pro Litoveláky ale možná dost krutý, protože výkon nepodali vůbec špatný. Druhý zápas valšovičtí sehráli proti HRODE Krumsín, který je mnohými považován za spolufavorita celé první ligy. Krumsín do Albrechtic ovšem nedojel v nejsilnější sestavě, i tak z nich ale šel respekt. Valšovičtí v tomto zápase opět ukázali silnou vůli a touhu po vítězství a znovu brali vítězství 5:1. Zase je ale nutno podotknout, že zápas mohl skončit 6:0 , ale i klidně minimálně 3:3. Zřejmě v tom bude kouzlo této soutěže, do které se letos Valšovice přihlásily poprvé a vůbec se netají tím, že hned v prvním roce chtějí vybojovat postup do Extraligy. K tomu vede ale ještě hodně dlouhá cesta. Start se tedy podařil na výbornou, možná je jen trošku škoda, že se nepodařilo urvat alespoň jedno tříbodové vítězství.

Albrechtice se pořadatelství zhostily opět na jedničku, pro všechny účastníky byla zdarma nachystána snídaně, každý měl na výběr ze dvou variant vynikajících obědů, nachystána byla 4 dostatečně velká hřiště, technicky to také zvládly skvěle.

 

 

Výsledky skupiny východ:

 

Albrechtice

 

SKP Hranice VI. – Valšovice – KLIP Litovel                                  5:1

HRODE Krumsín – PAK Albrechtice                                              4:2

 

SKP Hranice VI. – Valšovice – HRODE Krumsín                           5:1

PAK Albrechtice – KLIP Litovel                                                      6:0

 

Havlíčkův Brod

 

AURA Havlíčkův Brod – AURA Chrudim                                      odloženo

 

Průběžná tabulka skupiny východ:

 

 

Poř.

Tým

Zápasů

Skóre

Body

1.

SKP Hranice VI. – Valšovice

2

10:2

4

2.

PAK Albrechtice

2

8:4

3

3.

HRODE Krumsín

2

6:7

2

4.

AURA Havlíčkův Brod

0

0:0

0

5.

AURA Chrudim

0

0:0

0

6.

KLIP Litovel

2

1:11

0