Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 3x3

31.5.2014

Nádherné prostředí zahrad Trojského zámku se stalo dějištěm dalšího mistrovství ČR v pétanque. V sobotu ráno se za slunečného počasí pořadatelům z POP Praha registrovalo celkem 69 trojic. Dá se říci, že nikdo z předních hráčů a hráček si MČR trojic ujít nenechal. To platilo i o našem klubu, který odjelo reprezentovat deset hráčů v pěti týmech.

Základní část hraná ve čtyřčlenných skupinách na dvě prohry se nám poměrně vydařila. Postup  si nedokázali zajistit těsně jen Pavel Ondruška, Mirek Suk a Honza Ježíšek. Ve skupině, kde určitě nebyli papírovými favority postupu, je od prvního místa ve skupině dělil jen jeden bod. Přesto bojovali dále a odměnou jim bylo nakonec velmi solidní 42.místo.

Všem ostatním se postup do druhé části hrané již KO systémem podařil. První kolo znamenalo stop pro Ivoše Navalaného, Martina Gratcla, které tentokrát doplňoval Zdeněk Dujava z Albrechtic. Předvedený výkon v dohrávkách jim pak stačil na 29.místo.

V zápasech o postup mezi nejlepších osm si slabší chvilku vybraly další naše dva týmy.Shodně vypadl Jirka Gepl a bratry Preussovými z  POP Praha a kompletní valšovický triplet - Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl, Lenka Svobodová. Oba týmy se pak v závěrečném zápase turnaje potkaly v boji o 13.místo. Po kvalitním utkání již za částečného umělého osvětlení se z vítězství mohl nakonec radovat Jirka Grepl ze svými spoluhráči.

Naděje na umístění na stupních vítězů dlouho živil náš poslední zástupce Tomáš Kutý, hrající s Jardou Vlkem z POP Praha a Petrem Juráněm z Carreau Brno. Stopku jim nakonec vystavil tým Jirky Koreše v semifinále. Bohužel ani v boji o třetí místo je nečekal lehký soupeř, právě naopak. Postavili se nejvýše nasazenému týmu - rodinnému klanu Michálků, který nečekaně vypadl v semifinále  s velkým překvapení turnaje a pozdějším i mistry republiky  Pavlem Hejlem st., Jirkou Březinou a Pavlem Hnilicou. Bohužel ani tento zápas  Tomášovému týmu nevyšel a tak domů si místo nádherného keramického pohárku odváží pomyslné nepopulární brambory. Škoda, ale v konkurenci, která se na mistrovství sešla je to skvělý výsledek.

Celé mistrovství mělo vysokou úroveň nejen sportovní, ale i díky pořádajícímu klubu i organizační. Díky i krásnému slunečnému počasí odjížděla tak většina hráčů v pozdních večerních a nočních hodinách domů spokojena.

Výsledky:

1.
Jiří Březina (HP Třebíč)
Pavel Hnilica (PCBD)
Pavel Hejl st. (PCBD)

2.
Jiří Koreš st. (PC České Budějovice)
Jiří Koreš ml. (PC České Budějovice)
Radek Netušil (PCBD)

3.
Ivo Michálek (Carreau Brno)
Tomáš Michálek (Carreau Brno)
Jan Michálek (Carreau Brno)