Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Grand prix 2011- 3.kolo

17.7.2011

 

 

                 

Po sobotním "Valšovickém poháru" v neděli  měli možnost ukázat své umění hlavně děti a junioři. Ty ve dvojici doplňovali většinou  zkušení  hráči z řad dospělých. Tento systém tak umožňuje mladým nadějím tohoto sportu hodně pochytit z techniky hodů, ale i ze strategie hry ale i  současně je vést  ke sportu a hře v duchu fair-play. Pro některé děti a juniory to byla premiéra na opravdovém turnaji , ale všichni bojovali i v konkurenci tří slovenských týmů o každý bodík. Žádného překvapivého výsledku jsme se tentokrát nedočkali, neboť své kvality potvrdili hlavně junioři z Albrechtic u Českého Těšína – Vašek Valík prvním místem a Vojta Žiak třetím místem. Mezi oba jmenované se dokázala prosadit skvělou hrou na druhé místo Gabriela Jakešová z domácích Valšovic. Slovenská výprava se tak musela se svými velmi nadějnými juniory smířit s umístěním těsně za stupni vítězů.

Všichni zúčastnění si však z Valšovic odvezli pěknou cenu od sponzorů a těší se již na závěrečné kolo, které rozhodne o konečném pořadí v seriálu „Grand prix“.

Oba tyto turnaje se uskutečnily pod záštitou města Hranice a Olomouckého kraje. Pořadatelé dále děkují také všem sponzorům za krásné a cenné dary a za občerstvení od společnosti Váhala s. r.o.

 

Poředí po třetím kole :

1. Václav Valík (Pak Albrechtice) - 37.bodů

2. Martin Lampert (Slovensko) - 33. bodů

3.- 4. Vojtěch Žiak (Pak Albrechtice) - 32. bodů

3.- 4. Michal Jančí (Slovensko) - 32. bodů

5.- 6. Gabriela Jakešová (Valšovice) - 31. bodů

5.- 6. Patrik Jarkovský (Slovensko) - 31. bodů

....... Dominik Palička (Valšovice) - 13. bodů

....... Lukáš Mlčák (Valšovice ) - 10. bodů

....... Martin Juříček (Valšovice) - 7. bodů

....... Jan Mlčák (Valšovice) - 5. bodů

....... Veronika Svobodová (Valšovice) - 3. body