Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

CHateau Náměšť

10.5.2014

Jeden z nejkrásnějších turnajů sezony proběhl tuto sobotu v Náměšti na Hané v areálu místního vyhlášeného zámku. Valšovičtí zde měli zastoupení v pěti trojicích. Po letech vypadala předpověď počasí velice nadějně, ovšem k ránu nás probudil celkem silný déšť a už už to vypadalo na tradici posledních let. Ale nakonec to byla jen ojedinělá přeháňka a spousta hráčů se z turnaje vracela dokonce lehce spálená.

 

Chateau Náměšť je oficiální název turnaje, a i když je zařazen do kategorie prestige, tak si jej každý spojí s pohodovou atmosférou, prokreslenou francouzskou hudbou, ochutnávkou vín a hrou na skupiny bez časového limitu. Letos byl k valšovickým los milosrdný, a tak jsme se nepotkali v žádné skupině. Bohužel se ze skupin nepodařilo postoupit Božence Ježíškové s Evou Sukovou, které doplnil Jirka Metzker (HAPEK), ale i přesto se holkám s Jirkou podařilo v posledním zápase porazit první nasazené v jejich skupině. Loni se velmi zadařilo tripletu Honza Ježíšek, Mirek Suk a Pavel Ondruška, když se jim povedlo vybojovat hezké sedmé místo. Letos do turnaje také vstoupili velice dobře, když dokázali porazit několikanásobné mistry ČR, tým Fighters 13:1. Bohužel se jim pak nepodařil závěrečný zápas ve skupině a těsně se jim nepodařilo postoupit. Ovšem znovu ukázali, že jim terén v Náměšti velmi svědčí. Jirkovi Greplovi s Tomem Kutým a Michalem Preussem (POP Praha) se podařilo bez prohry postoupit do KO bojů. S jednou prohrou, ale také z prvního místa ve skupině postoupili i Zbyňa Jakeš s Lenkou Svobodovou a Jirkou Šrubařem (Carreau Brno). Ivo Navalaný pak se svými spoluhráči Jendou Bukovčíkem a Jardou Ševčíkem z Albrechtic obsadil také postupové druhé místo.

 

Osmifinále vystavilo stopku pro tým Ivoše, který prohrál s budoucími vítězi turnaje. V dohrávce nakonec Ivo, Jenda a Jarda obsadili solidní 14. místo. Ostatní valšovické týmy postoupily dále celkem bez problému, obzvlášť Jirka s Tomem a Michalem po čtyř a půl hodinové pauze doslova vystříleli svého protivníka ze hřiště. Smůla a zhoršený výkon ovšem na oba naše nejvýše nasazené týmy přišli ve čtvrtfinále, kde se oba před svými soupeři musely sklonit. V dohrávce z toho nakonec bylo 5. místo pro Tomáše, Jirku a Michala a 7. místo pro Zbyňu, Lenku a Jirku, což jsou v konečném důsledku celkem pěkné výsledky, i když předváděné výkony obou týmů ten den byly klidně i na daleko vyšší umístění, ovšem to už je kouzlo pétanque.

 

Nakonec nezbývá než pořadatelům poděkovat za skvěle zorganizovaný turnaj, konečně jim vyšlo i počasí, díky čemuž tahle sobota bude určitě patřit k těm nejlepším v letošní české termínovce. Do budoucna by si kvalita a připravenost turnaje zasloužila i bohatou zahraniční účast, protože za tenhle turnaj se nemusíme v Česku stydět.

                                                                                                   T.K.