Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční vejce

26.4.2014

Velikonoční vejce se Valšovičákům moc nevyvedlo.


Tradiční prestižní turnaj Velikonoční vejce ve Vojnově Městci letos přilákal přes 50 dvojic. Nabitá startovní listina tak slibovala řadu kvalitních soubojů. Kromě aprílového počasí si pořadatelé pro hráče připravili i tradiční grilované prase. Hrál se pětikolový švýcar s postupující šestnáctkou. Hned první kolo však muselo být losované nadvakrát, protože až na poslední chvíli dorazilo německé duo Wienrich a Schache. Toto zdržení nebylo jedinou vynucenou prodlevou. Po třetím kole švýcara zúčastněné schladil slibovaný déšť a turnaj byl asi na třicet minut přerušen.

Do vyřazovací části se letos, už tradičně, neprobojovalo hned několik silných hráčů v čele s manželi Venclovými, Tomem Kutým nebo valšovickou dvojicí Jakeš – Svobodová.  Řada z těch, kteří postoupili, se pak museli smířit se dvěma porážkami v základní části. Pro ty méně šťastné byl připraven i tradiční doprovodný turnaj Karlova pomlázka. Tam skončili všichni naši hráči vyjma Jirky Grepla hrajícího s Michalem Preussem.

První kolo „KO bojů“ se stalo osudným vítězům základní části a obhájcům loňského vítězství Hance Šrubařové a Tomáši Michálkovi, které precizní hrou zaskočili Petrové Morávek s Fafekem. Ti ve čtvrtfinále řádně potrápili i Jirky Koreše. „Hráli jsme snad nejlepší pétanque za poslední roky a stejně to málem nestačilo. Byli neskuteční,“ popisoval vydřené vítězství Koreš mladší. Stejné kolo nepustilo dál ani týmy Michala Preusse, Petra Juráně a Kuby Konšela.

V prvním semifinále si skvělí Němci poradili s Brňáky Vláďou Husákem a Petrem Jakubkem. To druhé svedlo „na nože“ reprezentační kolegy Koreše a Michala Habáska s Radkem Netušilem. Šťastnější byl nakonec Habi, který jako by se letos řídil heslem – Kam přijedu, tam vyhraju – protože ani ve finále svého třetího letošního turnaje nenašel přemožitele. Už ve velké zimě a pod umělým osvětlením svedli spolu s Radkem s Němci urputný a vyrovnaný souboj, který pro ně nakonec znamenal vítězství 13:9. Na „první osmičku“ čekaly štědré ceny, jako dárkové koše a uzeniny. Pro nejlepší čtyři dvojice pak i prize money.

Čest našeho klubu zachraňoval Jirka Grepl , nakonec v bojích o 5-8.místo.

(jg)