Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Litovel ÓPN

19.4.2014

Jirka Grepl s Honzou Michálkem a Bárou Chaloupkovou stejně jako loni až po tuhém boji těsně podlehli ve finále Litovel ÓPN trojici Kuba Konšel, Michal Habásko a Franta Kaplánek. Třetí místo si do Brna odvezli Fighters (Milan Hašek, Radek Netušil a Tomáš Stoklásek). Pro Valšovické je to tak další umístění „na bedně“ v zatím velice úspěšné sezóně.

Valšovická výprava na první litovelský turnaj byla letos skromnější než kdy jindy. Triplet Mirek Suk, Honza Ježíšek a Pavel Ondruška, tradičně doplňovaly i naše dámy, tedy Evička Suková s Boženkou Ježíškovou, kterým pomáhala Jaruška Straková (Fenyx Adamov). Z Brna pak přijel klubové barvy hájit i Jirka Grepl s Honzou Michálkem (Carreau Brno), kteří si pro soupeře nachystali překvapení v podobě třetí hráčky. Tou byla Bára Chaloupková, která v Litovli držela koule úplně poprvé. Během prvních pár zápasů se naučila pravidla a osvojila si techniku. Od té chvíle tento tým získával jeden cenný skalp za druhým.

I počasí se celkem vydařilo a celý den nesměle vykukovalo sluníčko. V průběhu odpoledne však hráče potrápila krátká přeháňka a hru jim od rána znepříjemňoval ostrý vítr. Hrálo se systémem čtyřkolového švýcara, po kterém následovala „KO 16“. Do té se bohužel podařilo postoupit jen Jirkovi a zbývající Valšovičtí tak svedli čestné boje alespoň v dohrávce. „Na regionál je to pěkně nabité, ale aspoň si pořádně zahrajeme,“ komentoval situaci Honza Ježíšek.

Jirka se svým týmem si v prvním kole vyřazovacích bojů poradil s tripletem vedeným Mírou Neoralem. Ve čtvrtfinále pak na ně čekal křest ohněm – polská reprezentace v čele s otcem a synem Śližovými. Díky precizní hře založené na nekompromisní střele se jim podařilo je porazit. Nováček Bára se během dne sice nevyvarovala občasným zakolísáním, v rozhodujících náhozech však svými přesnými placy a bezstarostným přístupem vykouzlila úsměv na tváři nejen svým spoluhráčům. „To jsme jako vyhráli a ty Poláky vyřadili?“ ptala se před semifinále. Výbuch smíchu Kuby Konšela jí byl odpovědí, a to netušil, že se s ní za chvíli potká ve finále. Ještě před tím však Jirkův tým dokázal vyřadit i brněnské Fighters, ve složení Milan Hašek, Radek Netušil a Tomáš Stoklásek.

Finále se hrálo už za opravdové zimy. Proti Jirkovi v něm nastoupil stejný tým jako loni – Kuba Konšel, Michal Habásko a Franta Kaplánek. Zápas byl velice vyrovnaný a divácky pohledný. Už se zdálo, že Jirka a jeho tým svým soupeřům oplatí porážku z minulého roku, když Honza Michálek střílel (po předchozím krásném „káčku“) poslední koulí za konec. Těsně však minul a skóre se tak srovnalo na stavu 11:11. V dalším náhoze naopak šahal po vítězství Kuba Konšel a jeho spoluhráči, radost jim ale zkazil Jirkův záchranný vystřelený košonek. V rozhodujícím náhoze valšovické naděje definitivně pohřbil precizním dohozem Franta, který tak zajistil svému týmu vítězství 13:11.

„Ještě ve čtvrtek večer jsem nevěděl, že do Litovle vůbec pojedu. Barča byla ale skvělá a moc jsme si to s ní s Honzou užili. Doufám, že i ona byla spokojená. V rámci možností je to parádní výsledek. Pro Barču jsou to neuvěřitelné první skalpy,“ hodnotil turnaj Jirka. Umístění „na bedně“ si odvezli poháry, tradiční ceny jako piva či parmazán a tentokrát i nějaké ty prize money.

 

(jg)