Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

GP pivovaru Litovel

5.4.2014

 

Na první letošní venkovní turnaj kategorie „prestige“ cestovali valšovičtí do Brna – Slatiny, kde se hrálo GP pivovaru Litovel. Počasí se po celý týden slibovalo povedené, ale bohužel bylo celý den pod mrakem a foukal celkem studený vítr – takové trošku „valšovické podmínky“. 

            Měli jsme zastoupení ve třech trojčlenných týmech, všechny s ambicemi na vysoké umístění. Ale bohužel, jak už to na začátku sezony bývá, výkony ještě nejsou zcela stabilní a tak se týmům Zbyňa Jakeš, Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Ivoš Navalaný, Martin Gratcl, Vilém Meduna (Aura Havlíčkův Brod) v základní části, která se hrála švýcarským způsobem na 5 kol s postupem mezi nejlepších šestnáct týmů, moc nedařilo, a tak nakonec tyto týmy spadly pouze o boje o umístění. Tam se podařilo týmu Ivoše vybojovat 34. místo, družstvo Zbyni bylo o čtyři příčky horší. Jako nůž máslem ovšem základní částí projeli Tom Kutý a Jirka Grepl, kteří hráli s Michalem Preussem (POP Praha). Zde nepoznali hořkost porážky a do KO bojů postoupili z prvního místa. Forma a hlavně štěstí je neopustili ani ve vyřazovací části, a tak první vážnější komplikace přišly až v semifinále, kde ale nakonec i přes velmi vyrovnaný průběh, kluci opět dokázali utkání dovést k vítězství. Ve finále na ně čekal mužský reprezentační triplet, který už ten den dokázali v základní části porazit 13:3. I finálový zápas vypadal velmi nadějně pro valšovicko - pražské, když už vedli 7:0 a 11:6, ovšem nakonec česká reprezentace ukázala, že má více zkušeností a dokázala zápas vyhrát nejtěsnějším rozdílem 13:12.

Škoda, další vítězství pro valšovické barvy, na jednom z největších turnajů u nás, bylo velmi blízko, ovšem s odstupem času je to i tak velký úspěch, zvláště v konkurenci týmů z Česka, Slovenska, Polska a Španělska.

                                                                                                                          TK