Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Svatováclavské koulení

27.9.2014

 

Putovní trofej "Svatováclavského koulení" putuje do Polska.

V sobotu 27.9. pořádal náš klub poslední turnaj ve Valšovicích pod názvem "Svatováclavské koulení". Turnaj se těší velké oblibě a již tradičně dlouho dopředu byl plně obsazen. Čtyřicet čtyři dvoučlenných týmů z moravských, českých a polských klubů, včetně několika týmů poskládaných z neregistrovaných hráčů se utkalo o putovní pohár. Napínavé finále s velkou diváckou kulisou rozhodlo o tom, že kovářskou plastiku, která je hlavní trofejí tohoto turnaje, si z Valšovic odvezli domů Poláci Karol Szulc a Rafał Teufel. Ceny za druhé a třetí místo putovaly do  Krumsína a na nejlepšího valšovického hráče Jirku Grepla zbyla až pomyslná bramborová medaile.

 Ani ostatním naším hráčům se tradičně v domácím prostředí nevedlo. Zřejmě je od potřebné koncentrace na jednotlivá utkání odvádějí povinnosti při organizaci, aby vše klapalo a všichni zúčastnění hráči byli ve Valšovicích spokojeni.

Jak již bývá zvykem hrál se tradičně švýcar na čtyři kola s postupující šestnáctkou. Pro ty kterým se nepodařilo postoupit byly připravené dohrávky v osmičkách se sponzorskou cenou od "Autoškoly Trčka" pro vítěze všech osmiček. Také ceny pro ostatní hráče poskytli další naší sponzoři , takže nikdo kdo vydržel do závěrečného vyhodnocení neodjížděl z Valšovic z prázdnou.Hlavní ceny již tradičně sponzorovala firma Jaroslava Skácela a mohli se z nich těšit vítězní Karol Sulc, Rafal Taufel, ale i poražení finalisté Fanda Kaplánek s Milošem Pánkem. Dárkový koš si za třetí místo odvezli i loňští vítězové David Faltýnek a Miroslav Krpec.

Pro úplnost ještě uvádíme umístění dalších valšovických hráčů :

4.místo Jirka Grepl

6.místo Tomáš Kutý

9.místo Miluška Kutá s Péťou Tománkem

18.místo Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš

24.místo Jiří Gratcl, Petr Kuchyňka

26.místo Mirek Suk, Honza Ježíšek

28.místo Ivo Navalaný, Martin Gratcl

34.místo Jarda Skácel

43.místo Eva Suková,Božka Ježíšková