Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Litovel CLÓSED

23.4.2011

Slunečné počasí a krásně kvetoucí sakury vítaly v sobotu 23.4.2011 bezmála čtyřicet tripletů, které dorazily do Litovle na tradiční prestižní turnaj „Litovel clósed“. I početná valšovická výprava si zde přijela užít první den velikonočního víkendu. Pro Josefa Neorala to byla dokonce premiéra na  mimovalšovickém turnaji. Spolu s Evou Sukovou a Boženkou Ježíškovou sice postup z čtyřkolového švýcara do KO bojů nevybojovali, ale určitě to pro ně byla cenná turnajová zkušenost. Podobný osud potkal i druhý náš triplet Mirek Suk, Honza Ježíšek a Zbyněk Grepl.

Lépe už se dařilo ostatním zkušenějším valšovičákům, kteří první část zvládli a postoupili do šestnáctky. Bohužel první kolo KO se stalo pro nás kritické. Ani jednomu týmu se nepodařilo zvítězit a proklouznout do osmičky. Díky litovelským pořadatelům, kteří nechali dohrát celou šestnáctku, jsme mohli ještě sehrát několik zajímavých utkání. Nakonec nejlépe se dařilo Jirkovi Greplovi  se spoluhráči z jiných klubů, kteří skončili na desátém místě. Čtrnácté místo uhráli Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl a Lenka Svobodová. Na šestnáctém místě ještě doplnili výčet valšovických úspěchů Petr Tománek s Martinem Gratclem a Martinem Jakešem.

Celý turnaj byl hlavně výbornou příležitostí k rozehrání před prvním domácím turnajem, který se bude konat příští sobotu (30.4.2011) ve Valšovicích. Domácí pořadatelé tímto  zvou všechny příznivce  ocelových koulí z řad registrovaných i neregistrovaných na pohodový regionálek.