Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

2.8.2014

Naposledy před MČR jednotlivců si mohli hráči tuto disciplínu vyzkoušet ve Valšovicích, kde se o víkendu konal tradiční turnaj jednotlivců Valšovický pohár. Pro velký zájem museli pořadatelé ještě v pátek narychlo rozšířit hřiště, aby vyhověli dalším dvěma zájemcům o hru, kteří se přihlásili nad limit 45 hráčů. Nad všemi pak zvítězil Václav Valík.

 

V sobotu po celý den vládlo krásné počasí a skvělá atmosféra a už při nástupu se slavilo, protože velká část valšovické hráčské základny je narozena začátkem srpna. Turnaj se hrál pětikolovým švýcarem bez časového limitu s postupem mezi nejlepších 16. Nepostoupivší pak dohrávali po osmičkách a vítěz každé skupiny obdržel speciální cenu.

Už od prvních kol základní části se ukázalo, jak jsou jednotlivci nevyzpytatelní, poněvadž spousta favoritů své zápasy prohrávala s papírově slabšími hráči. Nakonec do K. O. bojů nepostoupili vysoko nasazení Tomáš Kutý, Zbyněk Jakeš, Jiří Grepl, Kamil Vajčovec nebo loňský finalista Martin Jakeš.

Suverénní bez prohry naopak byl Martin Pírek a v klidu se podařilo postoupit i vítězi předchozích dvou ročníků Pavlovi Burešovi. Tomu se ale hned v osmifinále rozplynul sen o zlatém hattricku, když nestačil na Petra Juráně. Ve stejné fázi skončili i další favorité včele s juniorským reprezentantem Honzou Charvátem nebo Davidem Faltýnkem.

Ve čtvrtfinále poznal hořkost porážky i Martin Pírek, a tak se v prvním semifinále potkalo albrechtické mládí s albrechtickou zkušeností. V bitvě klubových spoluhráčů nakonec vyhrál bývalý junior Vašek Valík nad dvojnásobným mistrem republiky Jendou Bukovčíkem.

V druhém semifinále zvítězil krumsínský Miloslav Pánek nad jediným zahraničním účastníkem Bogušem Bielem z Polska, který nakonec prohrál i v zápase o třetí místo právě s Bukovčíkem.

Finále probíhalo ve skvělé divácké kulise a oba hráči se předháněli ve svém umění. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec o trošku přesnější a klidnější byl Vašek Valík, který si poprvé dokráčel pro putovní trofej Valšovického poháru. Na Miloslava Pánka zbylo stříbro, které si bezesporu za své dobré výkony zasloužil.

Opět již tradičně proběhla také tipovací soutěž na vítěze a po čtvrtém kole švýcara byl pro účastníky nachystán oběd ve formě švédských stolů. Jelikož turnaj končil v odpoledních hodinách, spousta hráčů ještě chvíli zůstala a užila si krásnou sobotu s místními oslavenci.

                                                                                   T.K.