Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

29.3.2014

Poslední březnovou sobotu zahájili někteří valšovičtí hráči již tradičně letošní sezónu v Albrechticích na Beraních koulích. Turnaj letos nabízel dle předpovědi příjemné slunečné počasí a velmi kvalitní obsazení českými, slovenskými a polskými hráči.

V pětikolovém švýcaru se 35 dvojic snažilo získat čtyři vítězství , které zajisťovaly postup do osmičky nejlepších. To se povedlo hned třem hráčům našeho klubu. Loňskému finalistovi Tomáši Kutému, který i letos hrál s Jendou Bukovčíkem z domácího klubu a Lence Svobodové se Zbyňkem Jakešem. Ve čtvrtfinále se z vidinou obhajoby loňského druhého místa musel rozloučit Tomáš, když s Jendou podlehli Vaškovi Valíkovi s Honzou Michálkem, kteří nakonec obsadili druhé místo. Tomáš ještě pak zabojoval a odměnou mu bylo páté místo. Lenku se Zbyňkem v semifinále zastavil v pro ně hodně smolném závěru polský tým Jedrzej Šliž, Szymon Kubiesa, kteří se nakonec stali i celkovými vítězi turnaje. V boji o třetí místo je čekal dlouhý a vyrovnaný zápas s dalším polským týmem, který naší hráči v závěru otočili ve svůj prospěch a tak obhájili loňské třetí místo.

Miluška Kutá s Petrem Tománkem v dohrávkách vyhráli svou čtyřčlennou skupinu a obsadili celkově 21.místo s  bonusovou klobásu z udírny domácích pořadatelů.

Tradičně velmi kvalitně zajištěný regionální turnaj v příjemném prostředí a velmi kvalitním obsazením.Pro valšovičáky navíc se slibným vykročením do sezóny venkovních turnajů.

                                                                                                       Z.J.