Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Memory Cup

12.4.2014

 

Velmi početná výprava našeho klubu se v sobotu 12.4. vypravila do Orlové na jeden z novějších turnajů trojic - Memory Cup. Ve srovnání s minulými ročníky počet zúčastněných týmů podstatně vzrostl. Kvalitu turnaje pak výrazně zvedly svou účastí  i polské týmy. Sedmnáct tripletů v čtyřkolovém švýcaru bojovalo o osm postupových míst.

Hned třem týmům s valšovickou účastí se podařilo do čtvrtfinále proniknout. Bohužel zde, hned na sebe narazil tým Jirky Gratcla s Lenkou Svobodovou a Zbyňkem Jakešem na druhý komletní valšovický tým- Miluška Kutá, Petr Tománek a Ivo Navalaný. Tentokrát se z postupu mohl radovat po stále lepšícím se výkonu Jirkův tým. Dle předpokladu postoupil do semifinále i Tomáš Kutý se spoluhráči z Krumsína  Martinem Pírkem a Davidem Faltýnkem. Semifinálová utkání již však nabídla výsledky spíše nečekané. Tomášův tým v dramatickém závěru překvapivě nestačil na albrechtičáky - Ševčík,Vajčovec,Ivanušek. Naopak v druhém semifinále dominovali naši hráči, když soustředěným výkonem nedali šanci polským reprezentantům Andrzeji Sližovi,Marku Lachovi a Szymonu Kubieszovi. Poláci nakonec odjeli bez poháru,neboť i přesto že byli nejlepším týmem po základní části, utrpěli v zápětí porážku v zápase o třetí místo i od valšovicko-krumsínského týmu.

Finálové utkání Valšovice versus Albrechtice i s diváckou kulisou bylo dlouho vyrovnané a body na ukazateli přibývaly velmi pomalu. Zásluhu na tom měl i hodně hluboký terén finálového hřiště,kde placérské koule místy neměly žádný odskok a zůstávaly hodně zabořené ve štěrku. Případná střelba pak byla velmi obtížná či praktický nemožná. V závěru finalového utkání již dominovali  valšovičáci Jirka Gratcl, Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš , kteří odvážejí putovní pohár Memory Cupu na rok do Valšovic.

Čtvrtfinálová porážka poznamenala Milušku,Petra a Ivoše, kterým se v dohrávkách již nedařilo dle jejich představ a obsadili konečné osmé místo.

Letošní premiéru si na venkovních hřištích odbyly i další naše dva týmy - Mirek Suk,Honza Ježíšek,Pavel Ondruška a Eva Suková,Božka Ježíšková doplněné Míšou Poláchovou, umístěním v druhé desítce.

Počasí přálo,pořadatelé připravili výbornou snídani a oběd , celý turnaj proběhl bez zbytečných prodlev a stihnul se odehrát ještě za světla. Sečteno a podtrženo - příjemný regionál s kvalitní účasti.

Z.J.

http://www.tvportaly.cz/orlova/33023-orlovsky-expres-15-4-2014