Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

O pohár města Slatiňan

1.2.2014

Místo koní se v jízdárně "proháněly" ocelové koule.

 

Pétanque sezónu 2014 zahájil náš klub již na počátku února. Tak jako loni, na letošním prvním turnaji konaném v jezdecké hale ve Slatiňanech . Poněkud menší účast oproti loňskému roku měly asi na svědomí vzpomínky z loňského roku - ne zrovna ideální teplota , problémy s počítačem při řízení turnaje. Letos se místní pořadatelé snažili tyto nedostatky odstranit a tak určitě většina z 34 zúčastněných týmů své účasti nelitovalo.

Valšovická výprava se od loňského roku nezměnila. Dva kompletní týmy (Miluška Kutá, Petr Tománek, Ivoš Navalaný a Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl) doplněné o Tomáše Kutého hrajícího tentokrát s Petrem Juráněm z Brna a Janou Krpcovou z Krumsína se pokoušely navázat na výborné loňské výsledky. Bohužel, letos se to nepodařilo. Milušce, Petrovi a Ivošovi dvě výhry v čtyřkolovém švýcaru na postup mezi šestnáctku nestačily a tak bojovali o konečné umístění v druhé šestnáctce. "Výborně zvolená strategie, ale poslabší její realizace.." jim nakonec stačila na jen 23.místo.

Tomáš se svými spoluhráči si naopak v základní části postup v pohodě pohlídal, ale KO systém je již nezastihl v optimální formě a po sérii porážek obsadili až 16. místo.

Pomaleji se rozehrávali poslední naši zástupci - Lenka, Zbyněk a Jirka, kterým dvě výhry nakonec stačily na poslední postupové místo. To znamenalo, že v prvním kole nastoupili proti nejlepšímu týmu základní části - týmu ze Stolína. Byli mu však rovnoceným soupeřem a o postupujícím musel rozhodnout až druhý dodatečný nához. Šťastnější byli nakonec Stolínští a nejtěsnějším rozdílem 13:12 si zajistili postup dále. Náš tým nakonec dokráčel až na konečné jedenácté místo.

Konečné výsledky pro nás nebyly až tak důležité. Spíše jsme si užili v dlouhé zimní pauze, kdy nemáme možnost tréninku, příležitost "ocelové koule" vytáhnout a setkat se s kamarády z ostatních klubů a navázat nová přátelství z pohostinnými organizátory z Chrudimi.

Obhajoba loňského vítězství se podařila týmu Koreš st. , Fuksa, Brázda, kteří v dlouhém finále přehráli tým z Vojnova Městce - Brož, Fereš, Fereš. Boj o třetí místo lépe zvládli V. Slobodová, J. Kauca, J. Resl.

 

                                                                                                                                                            Z.J.