Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční vejce

9.4.2011

Tradičně náročné počasí čekalo na účastníky prvního letošního turnaje pořádaného ve Vojnově Městci  tuto sobotu (9.4.2011). Jen pár stupínků nad nulou a hlavně velmi studený vítr však neodradil šedesát dvojic z celé české republiky zúčastnit se prestižního turnaje „Velikonoční vejce“.

Na jednom z nejtěžších terénů u nás se bojovalo ve čtyřkolovém švýcaru o šestnáct postupových míst.  Neskutečně tvrdý postupový klíč, vzhledem k počtu účastníků  zvládli z valšovičáků pouze Miluška Kutá s Petrem Tománkem. Nesmírnou smůlu měl Tomáš Kutý, který se svým spoluhráčem Martinem Pírkem (Hrode Krumsín) skončil na prvním nepostupovém místě. Tři výhry a jedna těsná porážka znamenala pro ně a několik dalších týmů stop.

V dohrávce hlavního turnaje pak naše jediná postupující dvojice sehrála řadu výborných utkání a jen těsně jim unikla možnost bojovat o příčky nejvyšší. Miluška s Petrem však dokázali, že i je začátek sezóny zastihnul  v dobré formě a s konečným pátým  místem byli nakonec velmi spokojeni.

Z konečného vítězství se těšili největší favorité Jirka Koreš st. a mladší , kteří nakonec ve finále přehráli pro změnu Jirku Ježka st. a mladšího . Na  třetím místě se umístili manželé Venclovi.

Ostatní zástupci našeho klubu pak bojovali v doprovodném turnaji  „Karlova pomlázka“. I zde se sešla velmi silná konkurence, ve které se již valšovické barvy neztratily a dokonce nakonec dominovaly. Ve finále, které se již dohrávalo těsně před sobotní půlnocí, se potkali dvojice Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem a Jirka Grepl s Mirkem Neoralem (Klip Litovel) . Tuhý „klubový boj“ za již velmi chladného počasí nakonec lépe zvládli Lenka se Zbyňkem a dovezli si tak za vítězství  putovní skleněný pohár na rok do Valšovic. Třetí místo obsadili hráči z Adamova – Pavel Král a Patrik Schimmerle.