Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

TOP Klip

2.11.2013

Jeden z posledních turnajů letošní sezóny se konal v sobotu 2..11.2013 v Litovli. Turnaj trojic  - "TOP KLIP" i přes již chladnější počasí přilákal 26 trojic. Mohla to být pro mnohé pěkná tečka za letošní sezónou, ale asi nebyla. Špatně zvolený systém hry, rozladil většinu přítomných hned v úvodu a další řada pořadatelských chyb korunovala celkový dojem z turnaje.

Valšovická výprava byla rozdělena do tří týmů, ale ani jednomu se nedařilo dle jejich přestav, což podtrhlo né příliš dobrý dojem z tohoto dne. Nejlépe se vedlo Tomáši Kutému, Martinovi Jakešovi, které doplňoval Vašek Valík z Albrechtic. Po jednom vyhraném zápasu se díky systému dostali až do čtvtfinále, kde ale narazili na polskou reprezentaci , pozdější vítěze a bylo po nadějích . Ani v dalších zápasech o celkové umístění se jim nevedlo a skončili na osmém místě.

Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl a Lenka Svobodová se potkali ve skupině s dalším valšovickým týmem - Martin Gratcl, Ivoš Navalaný a Zdeněk Šugar, kde nestačili na další dva členy skupiny - již zmiňovanou polskou reprezentaci a tým manželů Karáskových s Dušanem Uhlárem. Se střídavými úspěchy pak bojovali v dohrávkách, ale výsledkově zůstali hodně za očekáváním.

I přes některé pozitivní stránky turnaje se nám závěr moc nepovedl. Škoda.