Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický pohár

26.10.2013

Na konci října přivítalo hráče v Albrechticích nezvykle krásné, dá se říct až letní počasí. Nutno říct, že si turnaj tyto skvělé povětrnostní podmínky zasloužil, protože opět byl uspořádán pro lidi, s bohatým občerstvením, bohatými cenami a hlavně bohatou účastí hráčů z Moravy, Slovenska a Polska, kteří se ovšem už museli přihlásit víc než měsíc dopředu, protože se kapacita rychle zaplnila. Takovou oblibu turnaje v Albrechticích mají.

Valšovičtí se zde vydali v počtu sedmi hráčů a všechny týmy měly určitě vysoké ambice. Druzí nasazení Lenka Svobodová a Zbyňa Jakeš neodstartovali moc dobře, ale nakonec jim dva vyhrané zápasy ze čtyřkolového švýcara stačily k postupu mezi nejlepších 16. Zde ovšem bohužel narazili na rozjeté klubové spoluhráče Peťu Tománka a Toma Kutého, kterým po boji podlehli a v dohrávce se museli spokojit s 12. místem. O kolo dál se podařilo probojovat Gabči Jakešové, jež hrála s Honzou Michálkem (Carreau Brno). Ty nakonec vyřadili zase valšovičtí, konkrétně Miluška Kutá s Ivošem Navalaným. Pro Gabču s Honzou to nakonec znamenalo pěkné 6.místo. Milušce s Ivošem se nakonec nepodařilo probojovat až do finále a bohužel ani zápas o třetí místo se jim nepodařil dohnat do vítězného konce, a tak brali brambory, dokonce pytle opravdových brambor. Za celý den se nejvíce dařilo Peťovi Tománkovi s Tomem Kutým, švýcarem prošli jako nůž máslem bez prohry, kdy od nikoho neobdrželi více než 5 bodů. KO už tak jednoznačné nebylo, ale i tak se jim podařilo probojovat do finále, které sehráli už za umělého osvětlení proti domácímu Vaškovi Valíkovi a orlovskému Marku Olšárovi. Vašek s Markem už už sahali po vítězství, ale 13. bod nedohodili a to hned v následující hře Petr s Tomem potrestali a po 5 letech se opět mohli radovat ze zisku Albrechtického poháru.

Závěrem je nutné říct, že za přívětivé startovné, zde byla zdarma pestrá snídaně, vynikající oběd, perfektní zázemí, pohodová atmosféra, z cen poháry, dárkové koše, dokonce pizza pro první tři týmy. Bravo Albrechtice!!!      T.K.