Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Zlaté prasátko

12.10.2013

Tradiční turnaj "Zlaté prasátko" v Brně - Slatině i přesto, že byl letos pouze regionálem, přilákal 46 tripletů. Chyběli poláci, slovenská účast byla letos taky slabší, ale i přesto většina předních českých hráčů přijela a turnaj by splnil kritéria prestižního turnaje na rozdíl od minulého týdne ve Vědomicích.

Valšovický klub letos zastupoval pouze jeden tým - Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Ivo Navalaný. V tomto složeni jsme hráli letos jen jednou, takže jsme se z počátku turnaje herně hledali a nevyhnuli se zaváhání hned v prvním kole. Pokud jsme chtěli pomýšlet na postup do avizované osmičky, tak další prohra již nepřipadala v úvahu. Zlepšenou hrou jsme další čtyři zápasy zvládli vítězně a tak jsme se nemuseli o postup bát. Obzvlášť, když v průběhu turnaje byla postupující osmička změněna na šestnáctku.  Konečné osmé místo po základní části nebylo vůbec špatné.

Bohužel špatný vstup do osmifinále se slovenským týmem jsme ještě dokázali napravit, ale konec utkání se nám opět nevydařil a tak jsme se museli s turnajem rozloučit. I přesto jsme z Brna neodjížděli zklamaní. Nahrálo tomu i nádherné podzimní pétanque počasí, tradiční švédský stůl zabijačkových specialit s  burčákem . Pokud člověk přimhouří oči nad některými skutečnostmi - celkem povedený regionál.                                                                                                 Z.J.