Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Svatováclavský turnaj

5.10.2013

 Sobotní "babí léto"  přímo vybízelo vyrazit na některý z pétanque turnajů. Jeden takový přátelský se konal i ve Staříčí, kde rádi jezdíme. Manželé Sukovi a Ježíškovi si užívali dovolené a tak na "Svatováclavský turnaj" dvojic za náš klub vyrazila Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš. Nechyběli ani tradiční zástupci z Albrechti a Orlové, kteří spolu s domácími hráči poskládali osm dvojic.

Domácí prezident Karel Brož tentokrát zvolil hru ve skupině každý s každým bez dohrávky. Všichni se tak mohli těšit na sedm utkání a nikdo si nemohl stěžovat, či chválit los skupin. Vychutnat si zdejší poslední turnaj nahrávalo i krásné slunečné počasí a hra bez časového limitu.

Dobrá přátelská pohoda panovala po celý den a tak závěrečné vyhodnocení turnaje bylo jen hezkou tečkou za nádherně stráveným dnem mezi pétanque přáteli. Výsledkově se žádné překvapení nekonalo a papírové předpoklady se vcelku vyplnily. Lenka se Zbyňkem nezaváhali a bez prohry se mohli těšit z konečného vítězství.  Orlovák Jarda Puhr s domácím Karlem Brožem po jediné porážce od valšovičáků si dokráčeli ke stříbrnému stupni, kde je ještě na třetím místě doplnili albrechtičáci - Jarda Ševčík a Bolek Ivanušek.

Poděkování patří všem členům domácího kludu, kteří vždy přichystají stůl plný pochutin a starají se po celý den o dobrou náladu všech přítomných . Závěrečné večerní posezení  pak bylo pěknou tečkou za turnajem a celou letošní sezónou.

                                                                                                                       Z.J.