Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

VC pivovaru Litovel

2.4.2011

Valšovičtí hráči potvrdili úspěšný vstup do letošní sezóny.

Druhý turnaj sezóny, tentokrát zařazený do kategorie prestiž, se konal tuto sobotu 2.4.2011 pod názvem „VC pivovaru Litovel“. Tradičně silná česká, polská a slovenská konkurence skoro šedesátí tripletů se sešla na hřištích v Brně – Slatině.

Osm valšovických hráčů rozdělených do pěti týmů usilovalo v čtyřkolovém švýcaru o postup mezi nejlepších šestnáct. Tentokrát se to nepodařilo nejlepším valšovičákům Tomášovi Kutému a Jirkovi Greplovi se svými spoluhráči. Skvěle je však zastoupili ostatní, kterým to vyšlo. Martin Jakeš s manželi Burešovými, Miluška Kutá s Petrem Tománkem a Janou Krpcovou(Krumsím) ,tento postupový klíč zvládli, ale bohužel v prvním kole KO na své soupeře již nestačili a tak obsadili velmi pěkné a kvalitní 9.- 16. místo.

Překvapivě skvěle opět zahrál kompletní valšovický tým Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš. Základní části prošli bez porážky a dokonce z prvního místa postoupili do vyřazovacích bojů, kde se již sešly opravdu nejlepší týmy dne. Skvěle zvládli i postup do „osmičky“ přes polský tým a stop ve čtvrtfinále jim vystavil skvěle hrající dámský slovenský triplet (Lazarová, Krchňáková, Šurinová – konečné druhé místo). Nakonec však z toho pro valšovické barvy bylo skvělé šesté místo. Pro všechny tři to byl zatím nejlepší výsledek na turnajích kategorie „ prestiž“ v jejich dosavadní hráčské kariéře. Vítězem se stali zkušení borci Michal Habásko, Tomáš Stoklásek a Milan Hašek.

Po Albrechticích opět  hráčsky velmi  vydařený turnaj,který hatily jen dlouhé pauzy mezi jednotlivými koly  způsobené problémy s  počítačem.