Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Orlovský kahan

14.9.2013
 

I když rání pohled z okna nesliboval hezké počasí, na sobotní turnaj vypravilo se do Orlové 18 týmů. Po zahájení se počasí umoudřilo a první kolo se začalo hrát bez deště, avšak s „jezírkama“ na hřišti. Ve čtyřkolovém švýcaru se nejlépe dařilo týmu ze Staříče. Nevyrovnali se se změnou terénu a tak v KO systému ztratili naději na vítězství. Nejlépe se dařilo týmu juniorů Valík, Žiak a Radačovský, kteří se ladně dostali až do semifinále, kde, i přes krátké přerušení kvůli silnému dešti porazili albrechticko-orlovský tým Vajčovec, Bukovčík, Krůlová. A tak putovní kahan zamířil ke klukům do Albrechtic.

Druhá osmička hrála po základní části turnaj B. Tam se nejvíce dařilo zahraničnímu polskému týmu Wojteczko, Antczak, Gluza. Putovní kvader uhla však ponechali pořadatelům. Ulevilo se jak jim tak i pořadatelů, kteří měli strach, že pohár skončí v kamnech. Vítězové tak přebrali poháry a věcné ceny, nechali se vyfotit s putovní trofejí jako důkaz a spokojení odjeli domů.

Valšovičtí hráči bojovali se střídavými úspěchy : Pro Tomáše Kutého a jeho krumsínské spoluhráče je šesté místo asi méně než čekali, naopak pro Mirka Suka, Honzu Ježíška a Pavla Ondrušku je sedmé místo velmi solidním umístění.

V druhé osmičce se snažil valšovický dámský triplet - Eva Suková, Božka Ježíšková, Gabča Jakešová vybojovat co nejlepší umístění, ale tak úplně to nevyšlo a holky se musely spokojit s konečným šestnáctým místem. 

                                                              

                                                                                                                G.J.