Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2

7.9.2013

 

V sobotu 9.9.2013 přivítala vzdálená Kolová u Karlových Varů šedesát tři trojic na jednom z posledních mistrovství republiky. Na tento turnaj dvojic se vypravilo sedm našich hráčů, kteři se v pětikolovém švýcaru v konkurenci šedesáti dvou týmů,  pokusili dostat do postupové šestnáctky. Bohužel někomu chybělo kousek štěstí, někoho zradil poměrně těžký terém, někdo měl smůlu na los v klíčových zápasech. Výsledkem byla vyrovnaná bilence našich hráčů co se týče vítězství a proher. Bilance 3:2 dávala ještě naději na postup.

Snad největší ji měl Tomáš Kutý s Frantou Kaplánkem. Sedmnácté místo však bylo pro ně velkým zklamáním a k postupu chyběl opravdu kousek. Šanci měl i Jirka Grepl s Michalem Preussem  , ale "bucholc " jim přisoudil konečné 21.místo. Ostatní naši hráči již věděli ještě před vyvěšením výsledku po základní části, že to stačit nebude a tak jen čekali na konečné umístění. Petr Tománek s Miluškou Kutou obsadili 28. místo a hned za nimi se umístil Ivoš Navalaný s Vilémem Medunou . Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem pak uzavřel i pořadí týmu se třemi vítězstvími na konečném 32. místě.

Výsledkově nám to tentokrát nevyšlo, ale díky pěknému počasí, dobře zorganizovanému  turnaji s výbornými stejky na oběd, snad nikdo nelitoval cesty přes celou republiku na tento mistrovský turnaj.

Novými mistry republiky dvojic se stali Lukáš a Pavel Valencovi, kteří ve finále zdolali další rodinný tým   Honzy a Ivoše  Michálkových. Bronz pak brali Veronika Svobodová s Honzou Reslem .