Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Centrope Slovensko

24.8.2013

Na CC Slovenska se nám letos nedařilo .

Tradiční prostředí prezidentské zahrady v Bratislavě přivítalo letos druhou nejvyšší účast historie slovenských CC. Slováci se vrátili k mix tripletům a o tom, že to byl dobrý tah svědčí účast 88 tripletů. Kromě domácích hráčů se sjely velmi kvalitní týmy z Česka, Polska,Rakouska,Slovinska, Finska, Ukrajiny a Bulharska.

Valšovická účast byla letos jen velmi skromná. Pouze čtyři naši hráči se ve třech týmech snažili z pětikolového švýcara dostat do postupové třicetdvojky. Smůlu v koncovkách si vybírali Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš, které doplňoval tentokrát Pavel Bureš ml. Dvě výhry, Jedna prohra na poslední nához a k tomu dvě prohry až na dodatečný druhý nához znamenaly konec šancí na postup a konečné 52. místo. Lépe si vedli Tomáš Kutý s Frantou Kaplánkem a Luckou Adlerovou a poslední náš zástupce Jirka Grepl s Lukášem Tomkou a Dianou Soboličovou. Ti si postup zajistili, ale hned v prvním kole KO narazili na silné Slovince a museli se svorně s turnajem rozloučit.16-32.místo tak bylo letos pro náš klub maximum.

Pěkný turnaj se silnou konkurencí, snad jen limit 50min se při vyrovnaností zápasů zdál krátký.Naopak skvělé od organizátorů ze Slopaku, že se vrátili k tomu co dělalo zdejší CC jiné a to mix týmy.