Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR 2x2 mix

10.8.2013

 

Semifinálová účast unikla jen o vlásek.

 

Dvě tradiční smíšené dvojice našeho klubu - Miluška Kutá, Petr Tománek a Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš,  doplněné letos o Ivoše Navalaného s Gabčou Zapletalovou (HAPEK)se vydaly navázat na loňské úspěchy na MČR mix. Letos se mistrovství přestěhovalo z Chebu o něco blíže do Vědomic, což se hned projevilo na vyšší účasti. Přes sedmdesát smíšených dvojic se v sobotu 10.8.2013 prezentovalo ráno před základní části hrané čtyřkolovým švýcarem. Postupovalo se do dvaatřicítky, takže kdo si chtěl zajistit jistotu postupu mohl zaváhat jen jednou. Bohužel tento postupový klíč se nepodařilo zdolat, loni sedmým , Milušce a Petrovi a ani nováčkovi Ivošovi. Ale díky letošním dohrávkám  po čtverkách si mohli ještě dva zajímavé zápasy o konečné umístění zahrát. Ivoš to dotáhl při své premiéře na 46.místo a Miluška s Petrem  se museli smířit s padesátým místem.

Ve hře tak zůstali jen  Lenka se Zbyňkem, kteří se prokousali pavoukem až do čtvrtfinále, kde sehráli dramatický zápas s manželi Burešovými. Po špatném  začátku (4:11)dokázali srovnat v závěru na 11:12 a dokonce po jedenácti metrovém "káčku" sahali i po senzačním zvratu v utkání. Bohužel lehké posunutí košonku znamenalo jen bod a poslední rozhodující nához. Ten však vyšel mnohem lépe manželům Burešovým, kteří se mohli těšit na semifinále. I přes zklamání z těsné prohry se Lenka se Zbyňkem dokázali zkoncentrovat na dohrávku a vybojovat nakonec skvělé páté místo.

Novými mistry se stali Tomáš Michálek s Alici Hančovou, kteří v dramatickém finále porazili loňské vítěze Helenu a Lukáše Valencovy. Třetí místo si vybojoval nad manželi Burešovými Honza Michálek s Luckou Venclovou.

Organizačně dobře zvládnuté mistrovství nemohla narušit ani podvečerní bouřka, která jen posunula vyhlášení vítězů až před půlnoc.