Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Krakonošovy koule

20.7.2013

  KRAKONOŠOVY   KOULE - VRCHLABÍ   20. 7. 2013

      Po roce jsme opět zavítali do kraje,kde vládne Pán hor Krakonoš a kde se ve městě Vrchlabí koná a jeho jménem nazývá  petanqueový turnaj – Krakonošovy koule.

      V sobotu 20.7. se na hřištích před Sklípkem sešlo 44 dvojic z 9 klubů,které byly nalosovány do pěti a šestičlenných skupin.Jelikož náš klub zastupoval pouze jeden tým-Milča a Péťa,tak jsme konečně nepotkali naše barvy,ale hráče ze Stolína,Vrchlabí a Lipníku,a po boji každý s každým jsme ze skupiny postupovali z prvního místa do 16.V „káočkovém“ dueli nám kluci z Jabka –Ondra Vochoč a Michal Knespl za stavu 11:11 dali dva body a tudíž se nám obhajoba loňského druhého místa nezdařila.Konečná 13 nám však nezkazila nádherný sluníčkový den a mohli jsme sledovat finálový zápas mezi Habáskem a Konšelem proti Ivetě Hájkové s Martinem Bartošem. Sice jsme fandili dobrým koulím,ale přece jen nás vítězství Michala a Kuby potěšilo více,jelikož jsme si na ně vsadili v tipovací soutěži a vyhráli tak 160Kč.Třetí místo si vydobyli Luboš Srnský se svojí babičkou Janou po zápase proti Veronice Slobodové a Pavlovi Maškovi. Děkujeme pořadatelům za pěkný pohodový turnaj,kde jsme se opět potkali s milými lidmi,kteří stejně jako my milují kouličky a mají bojovného ducha,za skvělé ubytování a také za chutné jídlo a dobré levné pivo.Takže zase za rok…..

       Stejně jako loni jsme si užili i nedělní den a se zpěvem „co bychom se báli na Prachovské skály,dudlajda“ jsme vyrazili do srdce těchto nádherných pískovcových útvarů.A samozřejmě i s koulama.                                                                  M.K.