Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

16.7.2011

 

 

                 

Slunečné letní počasí tohoto víkendu lákalo spíše k vodě, ale i přesto se v sobotu na tradičním pétanque turnaji  o „Valšovický pohár“ sešlo třicetšest hráčů. Letos, v mírně pozměněném systému turnaje, tak bojovali  nejprve v čtyřkolové základní části a odpoledne pak v KO systému o nový putovní pohár.

Hned pěti domácím hráčům se podařilo dostat mezi nejlepších šestnáct, ale postupně v dalším průběhu turnaje našli své přemožitelé a tak se nakonec do semifinálových bojů dostal pouze jediný – Petr Tománek. Ten však úspěšně hájil domácí barvy a dostal se až do finále. Tam však po vyrovnaném utkání podlehl Marku Olšárovi z Orlové a obsadil tak skvělé druhé místo. Na stupních vítězů  je ještě na třetím místě doplnil Jakub Kučera z Krumsína.

Další umístění domácích hráčů: 7. Jiří Grepl, 10. Miloslava Kutá, 12. Martin Jakeš a 13. Martin Gratcl.

Valšovickým pořadatelům se po delší době podařilo uspořádat bodovaný turnaj jednotlivců , neboť  v celé sezóně se hraje v jednotlivcích pouze mistrovství České republiky.

Domáci pořadatelé děkují touto cestou všem svým sponzorům, kteří věnovali ceny pro účastníky. Současně i firmě Váhala s.r. o., která se postarala o žaludky všech zúčastněných. Děkujeme.