Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Hanácký bakole

5.7.2013

Valšovické barvy vítězí na regionálu v Litovli.

Na Hanácké bakole dorazilo netradičně v pátek 5.7. 3013 do Litovle čtyřicet týmů, mezi kterými nechyběli ani zástupci valšovického klubu. Mezi přihlášenými dvojicemi bylo několik velice silných sestav, které mohly směle uvažovat o celkovém vítězství, které doplnila i silná dvojice z Polska.

V pětičlenných skupinách a následných vyřazovacích bojích se nejvíce dařilo Zbyňku Jakešovi a Pavlu Burešovi ml., kteří původně ani neplánovali hrát a nahlásili se až jako úplně poslední tým. V dlouhém finále porazili Oldu Brože st. s Pavlem Ferešem. Na bronzovou příčku dosáhlo brněnské duo Pavla Hodbodě a Peti Juráně.

Valšovickou bilanci  podtrhli osmým místem Miluška Kutá s Petrem Tománkem, které ve čtvrtfinále ve velmi vyrovnaném utkání (13:12) vyřadili právě vítězové turnaje. Devátý byl pak Jirka Grepl. Ostatním valšovičákům se již tolik nevedlo a postup ze skupin jim unikl a tak turnaj dohráli jen o umístění.  

Celkem povedený turnaj hatí jen skutečnost, že tradiční putovní trofej pro vítěze se nedostala do rukou nových vítězů, neboť ji pořadatelé nedokázali včas zajistit od loňských vítězů. A tak pouze "Hanácká brdolka" odcestovala do Polska zásluhou týmu Boguše Biela.