Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR jednotlivci a MČR ve vyrážení

8.6.2013

 

Letošní MČR jednotlivců a MČR ve vyrážení se po několika letech opět přestěhovalo na Moravu.  V sobotu 8.6. 2013 se do Vojnova Městce na Vysočině sjelo 133 hráčů a hráček. Všichni účastníci bojovali v základní části v tří a čtyřčlenných skupinách na dvě prohry o postup do šedesát čtyřky. Jak se ukázalo ty se staly pohromou pro valšovickou výpravu. Z  osmi zástupců našeho klubu si postup vybojovali pouze tři, což bylo daleko za očekáváním. A tak do dalších zápasů již hraných KO systémem postoupili jen Miluška Kutá, Petr Tománek a Zbyněk Jakeš. Bohužel černý den pro nás pokračoval, neboť hned v následujícím kole se s turnajem museli rozloučit i tito tři naši zástupci. Turnaj tak pro nás skončil velmi brzy a zapsal se tak do naší historie jako jeden z nejméně vydařených. Jako diváci jsme pak mohli sledovat výkony těch nejlepších. Pohár nakonec v podvečer mohl zvednout nad hlavu Tomáš Michálek (Carreau Brno), který v dramatickém finále porazil Jiřího Ježka ze Stolína. Na třetím místě pak skončil loňský vítěz Ivo Michálek (Carreau Brno).

V nedělním MČR ve vyrážení si náš klub přece jenom napravil reputaci . V konkurenci jednašedesáti zúčastněných se Miluška Kutá  prostřílela až do třetího kola a obsadila nakonec velmi pěkné osmé místo. Následoval ji Martin Jakeš na desátém místě, Tomáš Kutý na dvanáctém a Zbyněk Jakeš na sedmnáctém místě. Vítězství si vystřílel Honza Michálek (Carreau Brno) ve finále nad Milanem Haškem (Slope Brno). Se třetím místem se musela nakonec spokojit po skvělém výkonu Hanka Šrubařová (Carreau Brno).

Většinou jsme odjížděli z Vysočiny se smíšenými pocity, ale s odhodláním vše výsledkově napravit na  nadcházejících mistrovstvích trojic a dvojic.