Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický kahan

1.6.2013

Úspěšná obhajoba.

Deštivé počasí doprovázelo po cestě do Albrechtic na turnaj jednotlivců pod názvem "Albrechtický  kahan" snad všechny účastníky toho turnaje. I přesto dorazili všichni přihlášení a tak poprvé mohl být letos tento turnaj bodovaným regionálem . Moravské hráče, kteří si přijeli prověřit svou formu  před nadcházejícím MČR jednotlivců doplnili i hráči z Polska a tak při počtu třiceti devíti účastníků zvolili domácí pořadatele hru v základní části ve skupinách s postupem dvou nejlepších do šestnáctky.

Ještě před spuštěním turnaje poděkoval starosta Albrechtic všem úspěšným juniorům domácího klubu za skvělou reprezentaci Albrechtic při obhajobě mistrovského titulu ve své kategorii. Současně obdrželi i od ostatních členů klubu nádherný dort. Tento slavnostní okamžik znamenal i zlom v počasí. Déšť ustal a tak připravené pláštěnky a deštníky se v průběhu celého turnaje nedočkaly upotřebení.

Turnaj jednotlivců  je vždy plný výsledkových překvapení  a ani tentokrát tomu nebylo jinak. V šestnáctce se objevily i jména ,které bychom tam nečekali. Naopak někteří favorité chyběli.

V druhé části turnaje již k velkým překvapením nedošlo, ikdyž do konečného pořadí se snažili promluvit i kvalitní hráči z Polska. Semifinále již pak bylo "moravskou" záležitosti a ani jeden z klubů v něm neměl dvojí zastoupení. V prvním semifinále trošku překvapivě dokázal přehrát domácí úspěšný junior Vašek Valík zkušenějšího Martina Pírka z Krumsína. V druhém si pak vítězství pohlídal Zbyněk Jakeš z Valšovic, proti Karlu Brožovi ze Staříče. V boji o třetí místo již Martin Pírek potvrdil post nasazené jedničky tohoto turnaje a bednu si nenechal  uniknout. Finále se pak stalo jednoznačnou záležitosti pro Zbyňka Jakeše, který dovolil Vaškovi Valíkovi uhrát jen jediný bod a obhájit tak loňské vítězství.

Za zmínku stojí i umístění dalších našich hráčů. Čerstvý ženáč Ivoš Navalaný ve velmi vyrovnané a zamotané skupině nakonec postoupil až na skóre a dotáhl to na dvanácté místo. Eva Suková porazila v rozhodujícím zápase skupiny  svého manžela Mirka a postoupila do šestnáctky, kde nakonec obsadila pěkné čtrnácté místo.

Albrechtičtí pořadatelé tradičně nabídli kromě kvalitně zorganizovaného turnaje i nadstandartně skvělé zabezpečení žaludků všech hráčů. Chleby s pomazánkou, koláče s ovocem ráno na snídani; velmi chutný oběd a na závěr turnaje ještě chleby s vaječinou. Ceny pro všechny účastník a to vše za "lidové " startovné. Tak by se to mělo pořádat a za to jim patří dík všech, kteří neváhali až do Albrechtic přijet.                                

                                                                                            Z.J.