Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Chateau Náměšť

11.5.2013

Velmi vydaření vystoupení valšovičáků v Náměšti.

Po krásných slunečných dnech pracovního týdne, čekala na všechny účastníky prestižního turnaje v Náměští na Hané zatažená obloha, ze které se snášel skoro po celou dobu turnaje déšť různé intenzity. Tento turnaj je atypický v řadě věcí. Je to již zmiňované počasí, neboť, co do Náměště náš klub jezdí, tak deštník jsme vždy využili. Dále systémem turnaje. Hra ve skupinách a hlavně bez časovému limitu je velmi příjemným spestřením v kolotoči čapkovských turnajů.

Valšovický klub mívá na los skupin občas smůlu. Přední naše týmy se potkávají v pěti až šestičlenných skupinách ve větším zastoupení , když se bojuje o dvě postupová místa. I letos se v jedné skupině potkal Jirka Grepl se svými spoluhráči s týmem Petra Tománka a Milušky Kuté a kompletním týmem Tomáše Kutého, Martina Jakeše a Ivoše Navalaného. (Před pár lety se dokonce potkaly čtyři naše kluby v jedné skupině.) Všechny tyto naše týmy ztratily jediný zápas skupiny ve vzájemných zápasech a tak o tom, komu zůstane "černý Petr" rozhodovalo až skóre. Potkalo to tým Tomáše Kutého, který tak pokračoval v turnaji "B". Tam se snažili zapomenout na smůlu v základní části a výbornými výkony se dostali až do finále, kde jim druhou porážku dne vystavili hráči Lipníku.

Kromě již zmiňovaných našich týmů se podařilo z další skupiny postoupit i tripletu Zbyněk Jakeš, Jiří Gratcl a Lenka Svobodová. Senzací pak byl postup i Mirka Suka, Honzy Ježíška a našeho nového člena, kterému ještě nestihlo "zaschnout razítko" na registračce, Pavla Ondrušky. Ti dokázali pořádně zaskočit všechny své soupeře ze skupiny a suveréně ji vyhráli bez jediné ztráty.

Vzájemné potkávání našich týmů se nezastavilo ani v šestnáctce. A tak i zde jsme si vzájemně vystavovali "stopku" v dalším postupu. I přesto, že se nikomu nepodařilo probojovat se do semifinále, tak se podařilo  všem naším hráčům umístit se do desítky.  Jirka Grepl s albrechtickými juniory Vaškem Valíkem a Vojtou Žiakem  obsadili již zmiňované 10. místo. Těsně před nimi na devátém skončili  loňští bronzoví medailisté - Miluška Kutá, Petr Tománek s Pavlem Králem z Adamova. Valšovické překvapení  Mirek, Honza a Pavel to dotáhli až na skvělé sedmé místo, což je pro ně zatím nejlepším umístění  na prestižním turnaji. Nejlépe se tentokrát dařilo Zbyňkovi, Jirkovi a Lence, kteří  šestým místem završili úspěšný turnaj pro valšovický klub.

I přesto, že poslední zápasy již musely být sehrány pod umělým osvětlení, dokázali pořadatelé z Kulového blesku, že hra bez časového limitu je reálná a turnaj nekončí o nic později než tradiční švýcar na limit. Patří jim za to dík.  I za celkově dobře zvládnutý a velmi příjemný turnaj, ačkoliv počasí jim tradičně moc nepřálo.

Z.J.