Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

MČR ženy

25.5.2013

V sobotu 25. května 2013 proběho v Litovli Mistrovství ČR žen v petanque. Dvanáct trojčlenných ženských týmů se utkalo o právo reprezentovat Českou republiku na Mistrovství Evropy v roce 2014.

Za valšovický klub do Litovle dorazil triplet ve složení Miluška Kutá, Lenka Svobodová, doplněné hráčkou z Krumsína Janou Krpcovou a triplet s náhradnicí : Boženka Ježíšková, Eva Suková, doplněné hráčkami Alenou Vaníčkovou z Chebu a Lenkou Krejčínovou z Prahy.

Jak se to často stává, hned na začátku se oba triplety potkaly ve skupině a pro postup do osmičky si musely vybojovat dvě výhry. Oba týmy byly úspěšné a následovaly boje o čtvrtfinále a semifinále. Bohužel tady narazily na silnější soupeřky ( Miluška, Lenka a Jana prohrály s budoucími reprezentkami, Boženka, Eva, Alena a Lenka prohrály s týmem Jiřiny Demčíkové) a tak následoval zápas o 3. a 4. místo. Z něj úspěšněji ( 13 : 6 ) vyšel tým Miluška, Lenka a Jana, které se tak mohou radovat z pěkného 3. místa na Mistrovství republiky žen. Velkým úspěchem je i 4. místo pro Boženku Ježíškovou a Evu Sukovou, které se takového turnaje zúčastnily poprvé a zvládly jej na výbornou. Velká gratulace!!

Turnaj pořádal nový litovelský klub HAPEK, kterému tímto děkujeme - organizace i zázemí pro hráčky a jejich trenéry bylo přichystáno na vysoké úrovni, počasí zařízeno ještě líp.

 

 

 

1. místo

Lucie Venclová, Alice Hančová, Hanka Šrubařová a Romana Vokrouhlíková

2. místo

Jiřina Demčíková, Simona Horáčková, Miroslava Pénzesová a Kateřina Hocková

3. místo

Jana Krpcová, Miloslava Kutá a Lenka Svobodová

4. místo

Alena Vaníčková, Lenka Krejčínová, Eva Suková a Božena Ježíšková