Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Velikonoční vejce

27.4.2013

Vojnův Městec se stal v sobotu 27.4.2013 dějištěm dalšího turnaje kategorie prestiž. I přesto, že se turnaje nezúčastnil žádný zahraniční hráč, přes padesát českých dubletů slibovalo kvalitní turnaj. Ten byl v základní části sehrán pětikolovým švýcarem s postupem do šestnáctky.

Valšovickým barvám se poměrně dařilo. Postup si zajistil Tomáš Kutý s Martinem Jakešem, Miluška Kutá s Petrem Tománkem a Jirka Grepl se svým pražským spoluhráčem. Těsně za hranou postupu na 18. místě díky horšímu bucholcu tentokrát zůstala Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem . Poslední naše dvojice - Martin Gratcl s Ivošem Navalaným i přesto, že dosáhli dvou vítězství skončili až na 45. místě.

V dohrávce šestnáctky střídaly naše týmy lepší okamžiky s těma horšíma, což se podepsalo nakonec na celkových výsledcích . Miluška s Petrem skončili dvanáctí, Martin s Tomášem o jedno místo lépe.Jen Jirka Grepl s Michalem Preussem sahal po stupních vítězů vítězů, ale nakonec  na ně zůstalo nepopulární čtvrté místo.

Po delší době to byl opět dobře zorganizovaný turnaj i přesto že se končilo v hodně pozdních hodinách,vyhnuly se mu problémy s výsledky a losováním jednotlivých kol. Tradiční kvalitní kuchyně a dokonce i poměrně dobré počasí jen s jednou kvalitní dešťovou přeháňkou přispělo k dobrému hodnocení turnaje.

                                                                                                           ZJ