Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Litovelská Venuše

9.3.2013

Litovelská Venuše se po šesti letech vrací do Valšovic.

Před šesti lety manželé Burešovi vymysleli malý turnajíček doma na zahradě pro úzký kruh přátel. Janička vytvořila sošku "Litovelské Venuše", po níž byl turnaj nazván. Hned v prvním ročníků jsme byli úspěšní a putovní trofej se stěhovala do Valšovic.

Další tři roky (pokud je mi známo) se pak turnaj odehrával v rámci pétanque klubu Klip Litovel a poslední dva roky se již nekonal. Letos manželé Burešovi sošku Venuše "oprášili" a v rámci zimních setkání v nové tréninkové "hale" nového klubu HAPEK, turnaj opět vzkřísili.

Sešlo se dvanáct hráčů z Albrechtic, Krumsína, Valšovic a domácího Hapeku, aby se v sedmikolovém supermele trojic "poprali" o čtyři postupová místa do semifinále. Valšovičákům se dařilo, neboť v prvním semifinále proti sobě již jako jednotlivci stanuli Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš. V roli diváka zůstal jen třetí člen naší výpravy Petr Tománek, ikdyž jak říkal " poctivě jsem se připravoval, ale ....... ". V druhém semifinále se zase potkali dva hráči domácího klubu - Miloš Polák a Pavel Bureš st. Boj placéru se střelci v obou těchto duelech vyzněl jednoznačně pro střelce a tak i ve finále se očekával hlavně střelecký souboj. V něm dominoval Zbyněk Jakeš a tak se po šesti letech opět jeho zásluhou putovní trofej vrací na rok do Valšovic.

V "dovednostních disciplínách " na závěr turnaje ještě dominovala Lenka Svobodová a tak i druhá soška "HERKOULES" z dílny Janičky nakonec cestovala v kufru našeho auta.

Mnohem více než konečné výsledky, byla pro všechny účastníky důležitá pohodová atmosféra turnaje vyšperkovaná "kulinářským uměním " Karásků, Poláchů a Burešů. Byla to hezká tečka za zimní přestávkou a teď již se všichni těšíme na venkovní hřiště a turnaje nastávající sezóny.

                                                                                                                                             ZJ