Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Staříčský sofťák

2.3.2013

Končíme halovou sezónu.

Jaro se blíží a tak se o závěr softpétanque sozóny v sobotu 2.3.2013 postaral Staříčský pétanque klub. V sále a tělocvičně místního kulturního domu se potkaly tradičně kluby z Albrechtic, Valšovic a Staříče.

Patnáct dvojic bojovalo tentokrát ve skupinách o osm postupových míst do závěrečných KO bojů. Skupiny byly náhodně nalosovány, takže hned ve skupinách jsme byli svědky "bratrovražedných bojů".Valšovickým los poměrně přál a postup si zajistily hned tři naše dvojice - Lenka se Zbyňkem, Miluška s Petrem a Mirek s Honzou. Pouze Evě a Božence se to nepodařilo. Kuriózní situace nastala v jediné tříčlenné skupině, kde až dodatečný rozhoz všech hráčů této skupiny rozhodl o pořadí. Bohužel zde nepostupový "černý Petr" zůstal v rukou našeho kamaráda a sponzora Pavla Ondrušky, který hrál s Kamilem Vajčovcem z Albrechtic.

Vyřazovací boje tentokrát nejlépe vyšly  Albrechtičákům. Hned tři jejich  týmy se dostaly do semifinále, kde je doplnila naše dvojice Lenka, Zbyněk. Těm však absolutně nevyšel zápas o postup do finále s Jendou Bukovčíkem a Zdenkem Dujavou. Že jsou kožené koule nevyzpytatelné se potvrdilo hned v zápětí, kdy naši přemožitelé překvapivě prohráli ve finále s Dášou Dujavovou a Jardou Ševčíkem . Lenka a Zbyněk  pro valšovickou výpravu vybojovali  aspoň bronzovou příčku.

Vypadalo to na "lichý den" pro Valšovičáky, kteří přidali tato další umístění :

5. místo -Miluška s Petrem

7. místo - Mirek s Honzou

11.místo - Eva s Božkou

13.místo - Pavel Ondruška (Kamil Vajčovec)