Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Valšovický pohár

3.8.2013

 

Pavel Bureš st. ovládl Valšovický pohár

 

V opět tropických teplotách se na začátku srpna sjelo do Valšovic 43 jednotlivců, kteří zde sváděli boje o Valšovický pohár, který se ale bohužel zasekl na poště, a tak bude muset být předán vítězi až dodatečně na některém z příštích turnajů.

Zahájení bylo zprvu smutné, poněvadž den před turnajem zemřel jeden ze zakládajících členů valšovického klubu, také jeho dlouhodobý prezident, ale hlavně skvělý kamarád Standa Tvrdoň. Účastníci turnaje jej uctili minutou ticha. Ale aby se nezůstalo jen u smutných zpráv, tak přímo v den turnaje slavil „čtvrtstoletí“ místní člen Tom Kutý a den na to měli narozeniny i jeho táta Mirek spolu s Martinem Gratclem. Došlo i na dort se svíčkami, dárky a spoustu blahopřání. Oceněn byl i Václav Mráz, jenž se jako první Plzeňák a jeden z mála hráčů z Čech ukázal ve Valšovicích a díky tomu vyfasoval valšovický minidres a další dárkové předměty.

Po neobvykle dlouhém úvodu turnaje se mohly rozjet boje v turnaji jednotlivců, jenž je v čapkovské termínové listině spolu s MČR jednotlivců a turnajem v Albrechticích, celkem raritou. Hrálo se pětikolovým švýcarem s postupem mezi nejlepších 16. Zbytek pořadí se dohrával také KO, ale už jen po „osmičkách“. Nejvíce se za celý turnaj dařilo a do semifinále postoupili proti sobě Pavel Bureš st. (HAPEK) a Tomáš Kutý (Valšovice), potom Martin Jakeš (Valšovice) a David Faltýnek (Hrode Krumsín). Z vyrovnaných a krásných zápasů, které překvapily hlavně útočným pojetím všech hráčů, se do finále probojovali Pavel Bureš a Martin Jakeš. Z prvního místa se nakonec radoval stejně jako loni Pavel Bureš st. z litovelského klubu HAPEK, který v průběhu celého turnaje neztratil ani jeden zápas a naprosto zaslouženě tedy čeká až mu bude dodán krásný putovní pohár. Druhý byl tedy valšovický Martin Jakeš, v zápase o třetí místo neměl David Faltýnek slitování s oslavencem Tomášem Kutým a bral místo třetí.

I přes to, že se hrálo bez limitu, tak turnaj skončil už v 6 hodin odpoledne, vedro nakonec nebylo takové jako minulý týden ve Slavkově, protože sem tam se o slovo přihlásil i pověstný „valšovický vánek“. I tak spousta hráčů využilo připravenou sprchu. K jídlu se podávaly formou švédských stolů studené masné výrobky jako tlačenky, salámy, šunky, ale i sýry a zelenina, což v tomhle parném počasí určitě přišlo vhod. Turnaj byl zpestřen i tipovací soutěží na vítěze, kterou po vzoru Vrchlabáků vedl Petr Tománek. Možnost vsadit si na svého favorita využilo celkem dost hráčů, spousta si jich vsadila dvacetikorunu dokonce přímo na sebe. Jde vidět, že hráčům sebevědomí skutečně nechybí. Účastníci turnaje vypadali na konci spokojeně, tak snad to byla pro všechny kvalitně strávená sobota.                                                                                         T.K.