Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

4.5.2013

Obhajoba se nepodařila, putovní pohár se stěhuje do Adamova.

Deset let již uplynulo od prvního pétanque utkání sehraného ve Valšovicích, kde vznikla myšlenka založit v této malé obci pétanque klub. To se partě nadšenců podařilo a tak v sobotu 4.5.2013 mohl zdejší klub uspořádat již jedenáctý ročník "Prvomájového koulení".

Všech dvacet osm tříčlenných družstev přijela na úvodní zahájení pozdravit i starostka Hranic Radka Ondryášová, která společně s prvním prezidentem valšoviského klubu Standou Tvrdoňem, provedla slavnostní nához. Po něm se již naplno rozběhla základní část turnaje hraná na čtyři kola. Síly zde změřily převážně moravské týmy registrovaných i neregistrovaných hráčů, které doplnily i dva týmy ze Slovenska. Pouze jedno zaváhání si mohli dovolit ti, kteří pomýšleli na přední příčky, neboť do další části postupovalo jen osm nejlepších tripletů.Většině favoritů se to podařilo a tak v  další části, hrané již vyřazovacím způsobem, byla k vidění řada kvalitních zápasů.

Do finále to nakonec dotáhli loňští vítězové z domácího klubu - Tomáš Kutý a Martin Jakeš, které doplňoval Franta Kaplánek z Krumsína. Tam se jim postavil kompletní tým z Adamova pod vedením Pavla Krále apodařilo se jim originální putovní pohár odvést na rok do Adamova. Poháry za třetí místo si odvezli  na opačnou stranu republiky do Albrechtic u Českého Těšína  Jenda Bukovčík, Jarek Ševčík a Kamil Vajčovec.

I ostatní týmy měli motivaci do odpoledních bojů, neboť se dohrávalo celé pořadí po jednotlivých osmičkách o zajímavé ceny od sponzorů místního klubu.

Ti kteří se rozhodli strávit pohodovou sobotu, ať již jako hráči či diváci ve sportovním areálu ve Valšovicích, určitě nelitovali. Kvalitně uspořádaný  turnaj, výborná kuchyně a nakonec i částečně slunečné počasí, přispělo ke spokojenosti všech přítomných.

Konečné pořadí :

1.

Král Pavel, Schimmerle Patrik, Němec Jiří - FENYX ADAMOV

2.

Kutý Tomáš, Jakeš Martin, Kaplánek František - SKP VALŠOVICE, HRODE KRUMSÍN

3.

Bukovčík Jenda, Ševčík Jaroslav, Vajčovec Kamil - PAK ALBRECHTICE

4.

Bayer Miroslav, Svoboda Jaromír, Dvořáková Jarmila - PC AUSTERLITZ 1805