Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Prvomájové koulení

30.4.2011

 

Poslední dubnová sobota byla ve sportovním areálu ve Valšovicích dějištěm  9.ročníku pétanque turnaje pod názvem „Prvomájové koulení „. I přesto, že v Rakousku probíhal současně středoevropský pohár, dala řada hráčů přednost pohodovému regionálnímu turnaji. Ve Valšovicích se tak sešlo 28 trojic z řad registrovaných i neregistrovaných českých hráčů, doplněných i o slovenskou účast.

V dopolední čtyřkolové základní části se bojovalo o osm postupových míst. Většina favoritů si postup nenechala uniknout  a tak se v odpoledních hodinách rozhořely urputné boje o celkové prvenství a možnost odvést si originální putovní pohár. Zástupci domácího klubu při tom nemohli samozřejmě chybět. Jirka a Martin Gratclovi pomáhali obhájit loňské vítězství Pavlu Královi z Fenyxu Adamov. Těsně to nevyšlo,neboť ve finále nestačili na manžele Burešovy z Klipu Litovel, doplněné o Martina Jakeše z Valšovic. Při neúčasti nejlepších domácích hráčů, kteří bojovali na již zminěném turnaji v Rakousku, nebo se tentokrát starali o chod turnaje, je finálová účast pro domácí barvy opravdovým úspěchem. Ten ještě potvrdil i Jaroslav Skácel se spoluhráči Jendou Bukovčíkem a Kamilem Vajčovcem z  Albrechtic, čtvrtým místem, když v boji o to třetí nestačili na další litovelský tým ve složení Petr Linduška, Petr Škobrtal a Vladimír Fišr.

Ti, kterým se nepodařilo postup vybojovat, měli možnost pokračovat  v doprovodném turnaji. Zde se nakonec z vítězství mohl radovat i Petr Navrátil, neregistrovaný hráč –vozíčkář. Spolu se spoluhráči Milošem Polákem a Jirkou Karáskem, tak ukázal, že pétanque je sport nejen pro všechny věkové kategorie, ale i pro handikepované spoluobčany.

Ostatní valšovičtí hráči výrazných umístění nedosáhli, ale hlavně pro juniory to byla výborná příležitost nasbírat cenné zkušenosti.

Teplé slunečné počasí, kvalitně zajištěný turnaj, hodnotné  ceny od sponzorů a pohodová atmosféra tak u všech zúčastněných navodila pocit pěkně strávené soboty.

Pořadatelé tímto děkuji všem svým sponzorům za podporu a těší se na další spolupráci.

Tomáši Kutému se podařilo se svými spoluhráči uhrát na CC Rakouska výborné čtrnácté místo a Jirka Grepl připojil ještě sedmnácté.