Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Softpétanque turnaj Všechovice

19.1.2013

 

Zimní období je pro hráče pétanque převážně dobou odpočinku po dlouhé sezóně. Většina hráčů však hledá možnost, jak nenechat zahálet své ocelové koule a využívá nabídky zahrát si v různých speciálně upravených prostorách pro zimní trénink a turnaje. Nebo se uchylují do tělocvičen k zimní verzi této hry s koženými koulemi.

Ani valšovičtí hráči nejsou vyjímkou a tak v sobotu 19.1.2012 pozvali hráče ze Staříče, Albrechtic a několik přátel na softpétanque turnaj do tělocvičny základní školy ve Všechovicích k přátelskému turnaji dvojic. Ve čtyřkolové základní části bojovalo třináct dvojic o postupovou osmičku, po které již následoval neúprosný KO systém. Hráči valšovického klubu patřili převážně k favoritům turnaje a to potvrdili postupem hned čtyři týmy. Vyřazovací systém bývá vždy zrádný, ale po velmi vyrovnaných bojích nakonec k žádným velkým překvapením nedošlo. Všechny tři nejvýše nasazené týmy potvrdily, že to i s koženými koulemi umí stejně dobře a stupně vítězů plně ovládli . V zápase o třetí místo valšovičáci - Jirka Gatcl a Tomáš Kutý, porazili ten den výborně hrající juniorskou naději albrechtického klubu - Toníka Polácha a jeho otce Libora. Finále bylo plně v režií dvou sehraných domácích týmu. Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš dokázali bez porážky obhájit loňské prvenství, když v dlouho vyrovnaném finalovém zápase porazili Milušku Kutou s Petrem Tománkem.

Přátelská atmosféra, kvalitně zorganizovaný turnaj, ceny pro každého účastníka určitě přispěly ke spokojenosti všech zúčastněných s příjemně prožitým dnem ve Všechovicích. Poděkování patří místnímu obecnímu úřadu, paní Číhalové a firmě Mariva za ceny pro nejlepší týmy a vedení školy za zázemí, které valšovickému pétanque klubu v zimních měsících poskytuje.

Celkové pořadí:

1 SKP Hranice VI-Valšovice - Svobodová Lenka,jakeš Zbyněk
2 SKP Hranice VI-Valšovice - Tománek Petr,Kutá Miloslava
3 SKP Hranice VI-Valšovice - Kutý Tomáš, Gratcl Jiří
4 PAK Albrechtice - Polách Antonín, Polách Libor
5 SOKOL Staříč - Plesník Vladimír, Čermáková Anna
6PAK Albrechtice - Dujavová Dagmar,Dujava Zdeněk
7 PAK Albrechtice - Poláchová Michaela,Poláchová Anička
8 SKP Hranice VI-Valšovice - Suková Eva, Suk Miroslav