Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

TOP Klip

3.11.2012

 

První listopadová sobota a tradiční „ Top Klip“ v Litovli znamenal konec „čapkovského turnajového maratonu“ na Moravě.  Za chladnějšího počasí, ale bez deště se do Litovle přijelo rozloučit se sezónou celkem dvacet pět trojic, které v pětikolovém švýcaru bojovaly o čtyři postupová místa.

Celkem početná valšovická výprava měla zastoupení hned v několika týmech. Zbyněk Grepl s adamovskými juniory, Ivoš Navalaný s Martinem Gratclem a Zdeňkem Šugarem asi na postup moc nemysleli, ale přesto sehráli řadu zajímavých utkání. Pro zbytek valšovičáků však postup nereálný určitě nebyl. Nejdříve se  vidina postupu  rozplynula Martinu Jakešovi se spoluhráči z Krumsína. Po něm nasledoval Tomáš Kutý s Pavlem Burešem st. a ml. Až závěrečné páté kolo rozhodlo, že semifinále bude bez valšovické účasti. Velice překvapivě po druhé prohře postup unikl  Jirkovi Greplovi s Hankou Šrubařovou a Honzou Michálkem. Podobně dopadl i kompletní valšovický triplet Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš a Gabča Jakešová, která na poslední chvíli nahradila nemocného Jirku Gratcla. Ti ztratili postup v posledních dvou náhozech proti týmu Pavla Krále a prohře 12:13.

Výsledkově to tedy s valšovičáky  dopadlo následovně:

6.místo – Jirka Grepl

8.místo – Lenka Svobodová, Zbyněk a Gabča Jakešovi

10.místo – Tomáš Kutý

12.místo – Zbyněk Grepl

20.místo – Martin Jakeš

21.místo – Gratcl Martin, Navalany Ivoš

Vítězství patřílo  tripletu Peti Juráně, Jardy Vlka a Dušana Moose, který ve finále porazil krumsíňáky Martina Pírka, Fanu Kaplánka a Michala Soldána. Třetí místo si vybojoval Pavel Král, Jirka Němec a Honza Charvát. Čtvrté místo zůstalo  domácí hráčům Luboši Antonovi, Petru Škobrtalovi a Vladimíru Fišrovi.