Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Albrechtický pohár

20.10.2012

 

 

 

 

Po Svatováclavském koulení ve Valšovicích ovládli hráči z Polska i Albrechtický pohár. Mezi postupovou osmičku se jich ze čtyřkolového švýcara probojovalo hned 5 dvojic. Naopak některé favorizované týmy se do KO bojů nedostaly, ale i tak si mohly zahrát ještě dva zápasy, poněvadž se celý turnaj dohrával vždy po čtveřicích, tj. o 9.-12. místo, 13.-16. místo atd. To určitě spousta hráčů přivítala, protože za tak krásného počasí by byl hřích si dále nezahrát, zvláště na jednom z nejvíce pohodových turnajů, co se v Česku konají.

Babí léto bylo skutečně v plném proudu, k tomu se přidala přátelská atmosféra hráčů z ČR, Slovenska a Polska, což je opravdu záruka kvalitně strávené soboty. Navíc každý hráč dostal při registraci v igelitové tašce pár drobností, na snídani si zdarma mohl vybrat ze spousty chlebů se sádlem, s paštikami a jinými pomazánkami, z buchet a koláčů, zapít to každý mohl čajem či kávou. Na oběd se servírovala gigantická porce typicky českého vepřa knedla zela, s kterou měl ne jeden jedlík problémy, aby všechno snědl. Samozřejmě vše včetně nápoje v ceně startovného. Inu za 150 korun hodně muziky. Když se k tomu připočte ještě drobné prize money pro první čtyři týmy a malá cena pro každého účastníka turnaje, tak si klub PAK Albrechtice určitě zaslouží veliké uznání organizací svých turnajů, protože tohle je pokaždé místní standart. Jestli někdo chce školení toho, jak udělat kvalitní turnaj, tak se může od albrechtických učit.

Jak už bylo řečeno, dařilo se především polským týmům, kterých bylo na turnaji požehnaně, a hned dva proti sobě stanuly ve finále. Zde poprvé na celém turnaji poznali hořkost porážky Daria a Marcin Chmielovi, když nestačili na skvěle hrající dvojici polských reprezentantek Wioletty a Katarzyny Śližových. Valšovičtí uspěli tak napůl, ze švýcara postoupil Jirka Grepl s juniorským reprezentantem Vaškem Valíkem (PAK Albrechtice) a tradiční dvojice Lenka Svobodová se Zbyňkem Jakešem. Tom Kutý s Peťou Tománkem byli smolaři turnaje, protože se třemi výhrami skončili na nepostupovém devátém místě, v dohrávce si ještě o dvě místa pohoršili a znamená to pro ně konečné 11. místo. Eva Suková s Boženkou Ježíškovou a Mirek Suk s Honzou Ježíškem statečně reprezentovali náš klub, ale na postup to bohužel také nestačilo. Možná také tím, že se valšovické týmy v základních kolech pravidelně potkávali proti sobě. Smůlu si vybral i Jirka Grepl, když hned v prvním kole KO narazil na pozdější vítězky a s jedinou porážkou skončili na pěkném pátém místě. Lenka se Zbyňou také vypadli s vítězkami, ale v boji o třetí místo se vzchopili a nakonec vybojovali velmi ceněné umístění „na bedně“.  Pétanque byl k vidění hezký, rozhodující a i jiné momenty se určitě probíraly ještě dlouho do noci v hospůdce u Jardy Ševčíka, která je součástí místního pétanque areálu.    

Pořádí:

1.     Daria Chmiel, Marcin Chmiel (Dębickie Bractwo Kulkowe, Polsko)

2.     Wioletta Śliž, Katarzyna Śliž (Żywiecki Klub Boules, Polsko)

3.     Lenka Svobodová, Zbyněk Jakeš (SK Pétanque Hranice VI.- Valšovice)

4.     Jan Bukovčík (PAK Albrechtice), Jaromír Puhr (TOP Orlová)