Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Selské koule

15.9.2012

V sobotu 15. září se konal další regionální turnaj Selské koule, který pořádal klub ze Sněžného. Turnaj dvojic se hrál na čtyři kola švýcarského systému a postupem do KO 8. Někteří favorité pohořeli v hlavním turnaji v základní části, neboť na postup do Ko 8 se mohlo jen jednou prohrát.Po třetím kole švýcara byla přestávka na oběd v penzionu Selský dvůr. Výtečné jídlo (vepřo – knedlo – zelo) si pochvalovali snad všichni, protože nejen, že nemělo chybu, ale dokonce i porce byly velmi výjimečné. Někteří hráči pak čtvrté kolo museli téměř vypustit, protože se nemohli ohnout pro ležící koule J. Valšovice reprezentovala dvojice Petr Tománek a Miluška Kutá, kterým 2 výhry stačily jen na postup do turnaje „B“.

Co se týče výsledků hlavního turnaje, tam se na první příčce umístil domácí team Ondra Haněl a Bob Bukáček po velmi dramatickém duelu s celkově druhými krumsínskými borci Mirkem Krpcem a Davidem Faltýnkem. Třetí skončili Petr Jakubek a Vladimír Husák z Carreau Brno, kteří nakonec udolali Stolíňáky Oldu Malata a Pavla Vejrka.

Béčkový turnaj se hrál sice bez bodování do žebříčku, ale i v něm mohli tři vítězné dublety získat krásné ceny. Zajímavé lahve s vínem, pěkné dárky z měšťanského pivovaru v Poličce a jiné drobnosti zpříjemnily nepostoupivším hráčům cestu domů. Béčko vyhráli Olda Brož starší s Jakubem Konopáskem z Vojnova Městce. Druhé skončily krumsínské dámy Jana Krpcová a Fanynka Karásková, třetí místo pak patřilo Milušce Kuté a Petrovi Tománkovi z Valšovic.

Za zmínku stojí v neposlední řadě krásné ceny -  kromě tradičních pohárů se přidělovala také plněná grilovaná kolenaJ.