Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Beraní koule

26.3.2011

Již tradičně náš klub zahajuje sezónu v Albrechticích na turnaji „Beraní koule“, které se konaly tuto sobotu (26.3.2011). Jako vždy skvělé zajištění a organizace turnaje pod vedením Jendy Bukovčíka, přilákal letos rekordní účast 37 dvojic. Sešla se zde kvalitní účast hráčů předních moravských klubů, doplněna o silné výpravy ze Slovenska a Polska.

V základní části hrané pětikolovým švýcarem se rozhodovalo o dalším postupu do osmičlenných skupin. Tento velmi tvrdý postupový klíč nejlépe zvládl z našeho klubu Tomáš Kutý hrající s Lukášem Tomkou (Slovensko), kteří nepoznali hořkost porážky a zaslouženě tuto základní část vyhráli. Z osmého místa se podařilo mezi nejlepší proklouznout i Lence Svobodové a Zbyňkovi Jakešovi. Již méně se pak dařilo další valšovické dvojici Jirka Gratcl s Petrem Tománkem a Jirkovi Greplovi s Radimem Burym (TOP Orlová),kteří nakonec obsadili 21. a 24. místo.

KO systém tak hned ve čtvrtfinále svedl o další postup na sebe oba naše postupující týmy. Favorité tohoto utkání Tomáš s Lukášem v něm překvapivě nestačili na Lenku a Zbyňka a nakonec již za trvalého deště museli zabojovat o konečné šesté místo.

Pohár s umístěním na „bedně“ jsme nakonec domů nepřivezli. Po velmi vyrovnaných dalších dvou utkáních a těsných prohrách, muselo momentální zklamání Lenky Svobodové a Zbyňka Jakeše ustoupit spokojenosti se čtvrtým místem v tak kvalitně obsazeném turnaji.  

Z vítězství se radovali mladí hráči s Polska, kteří dokázali porazit ve finále nejlepší slovenský tým - Michala Stana s Vladem Hronským. Třetí místo si odvezli do Brna Tomáš a Ivoš Michálkové.

Tradičně pohodový a skvělé zajištěný regionál měl hlavně sloužit k rozehrání a získání herní pohody na začátku sezóny po dlouhé zimní pauze.