Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Orlovský kahan

8.9.2012

 

Tradiční regionální turnaj "Orlovský kahan"se uskutečnil v sobotu 8.9.2012 na hřištích u restaurace "Výtopna". Hezké pétanque prostředí však letos nepřilákalo dostatečný počet týmů, aby turnaj mohl být bodovaný. Stal se tak přátelským turnajíčkem severomoravských klubů.

Třináct trojic se tak utkalo v tříkolovém švýcaru o osm postupových míst. Zde se žádné překvapení nekonalo a všech osm nejvýše nasazených týmů si postup zajistilo. Ani další průběh turnaje se překvapení nedočkal, takže ve finále se setkali hlavně hráči Valšovic. Lenka Svobodová, Jirka Gratcl a Zbyněk Jakeš nedali šanci Tomáši Kutému, který pomáhal albrechtickým juniorům Vaškovi Valíkovi a Vojtovi Žiakovi poprvé získat putovní trofej.Na třetím místě se umístil domácí tým Kamil Jurišta, Radim Bury a Marek Olšár.

Zbylých pět trojic se utkalo systémem každý s každým o putovní „ Kvader uhla“.ten si odnesl tým Libora Kotase,na druhém místě skončil „prezidentský“ tým – Karel Brož, Pavel Konečný a Jarda Puhr. Na třetím místě rodinný tým Toník, Anička a Míša Poláchovi.

Díky dobré organizaci a příjemné atmosféře odjížděli hráči z turnaje velmi spokojeni. ...Dokonce někteří se vrátili do svých hodně mladých let....