Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Čerlinka cup

6.10.2012

Předpověď počasí se naplnila a tak všichni účastníci pétanque turnaje „Čerlinka cup“ si mohli v sobotu 6.10.2012 v Litovli užívat opravdu letního dne. I přesto turnaj s aspirací na prestiž pro nedostatečný počet týmů musel být zařazen do kategorie regionál navzdory  zahraniční účastí týmů z Polska a Slovenska.

I valšovická účast se dala nazvat symbolickou, neboť někteří naší hráči si užívali MS ve Francií v roli diváků. Jirka Grepl s Hankou Šrubařovou i přesto, že byli nasazeni jako jedničky turnaje, nedokázali ve čtyřkolovém švýcaru vybojovat postup do šestnáctky. Zahráli si tak doprovodný turnaj „O prasečí hlavu“, kde však taky nedosáhli na stupně vítězů a skončili čtvrtí.

Postup se nezdařil ani Zbyňkovi Greplovi, který více než předváděnou hrou opět udivoval svým vystupováním a "pétangue ústrojí".

V hlavním turnaji pokračovala již jen dvojice Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš. Bohužel postupový pavouk jim moc nepřál, neboť hned v prvním kole narazili na Jirky Koreše, nasazené jako druhý "papírově" nejsilnější tým. Sehráli s nimi vyrovnaný zápas a v závěru sahali i po mečbolu, ale nakonec odešli poraženi. V dohrávce pak tým skončil, tak jako minulý týden, na čtrnáctém místě.

Vítězství v turnaji si vybojovali Petr Juráň s Jardou Vlkem, když ve finálovém utkání uplacovali Mirka Neorala s Milošem Pánkem . Třetí místo vezou na Slovensko Vladimír Toman a Peter Fratrič.

Prasečí hlavu si vychutnají Pavel Vajčner a Jaroslav Petura.