Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

"Staříčský nočník"

13.7.2012

Ani na podruhé se to nepodařilo.

Netradiční termín – pátek  a ještě k tomu třináctého. Netradiční turnaj – noční turnaj „Staříčský nočník“. Naopak tradičně výborná parta, zajištění turnaje a organizace staříčských pořadatelů. To vše byl pátý ročník o „putovní staříčský nočník“.

 

Valšovický klub zde zastupovala jen jedna dvojice, neboť omezený počet hřišť neumožňoval zvýšit počet účastníků. Pozvání pořadatelů obdrželi loňští finalisté Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš.

Jedenáct dvojic  z pořádajícího klubu, Orlové, Albrechtic a Valšovic se losem rozdělilo do čtyřech skupin a systémem každý s každým se bojovalo o vítězství ve skupině a tak postup do semifinále.

Lenka se Zbyňkem se ve skupině utkali se dvěma domácími týmy a v obou případech zvítězili hladce 13:3.

Po základní skupině se všichni účastníci posilnili do dalších bojů opékáným kabanosem na ohni, jak již bývá na tomto turnaji zvykem.

V semifinále na sebe narazily dvě dvojice považováné za favority turnaje – Lenka a Zbyněk  proti Jendovi Bukovčíkovi s Jarkem Puhrem. Předpoklady se potvrdily, neboť byla k vidění opravdová pétanque bitva o každou kouli, podpořená i diváckou kulisou. Bohužel postoupit do finále mohl jen jeden tým a to se podařilo nakonec nejtěsnějším rozdílem (13:12) valšovičákům.

Z druhého  semifinále postoupila Anička Čermáková s Laďou Plesníkem, když přehráli manželé Dujavovy.

Ve finále to dlouho vypadalo, že putovní nočník se přestěhuje do Valšovic, ale domácí tým byl ten den k neporažení. Zvláště když Zbyněk s Lenkou jim vydatně pomohli šesti body, když se jim smolně dařilo doťukávat soupeřovy koule. To však nijak nesnižuje výkon domácího týmu, který měl po výsledku 13:11 obrovskou radost z vítězství.

 

Všichni zúčastnění tak v brzských  ranních hodinách převzali poháry, drobné ceny a v příjemné atmosféře se ještě všichni bavili při poslechu řady vtipů, než se rozjeli dospat páteční noc.