Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Zimní pohár klubů - Staříč

12.3.2011

                Závěrečným turnajem zimní softpétanque ligy klubů,konaným tuto sobotu (12.3.2011) se uzavřela zimní soutěž v této halové verzi pétanque.

                Staříč se stal hostitelem třetího závěrečného kola  této soutěže. Kluby se vždy utkaly každý s každým v jednotlivcích, dvojicích a trojicích se speciálními koulemi umožňující hru v halách a tělocvičnách.Valšovický klub odjížděl v pozměněné sestavě s cílem udržet malý náskok z předcházejících dvou kol před hráči z Albrechtic u Českého Těšína.  Až do posledního utkání nebylo o konečném vítězi rozhodnuto o čemž svědčí vyrovnanost těchto dvou klubů. Oba nasbíraly stejný počet bodů a o vítězi tak muselo rozhodnout až skóre ze všech zápasů . Tam byli šťastnější  Albrechtičtí a nejtěsnějším rozdílem obhájili loňské vítězství. Valšovičtí hráči, za které průběžně nastoupili Miluška Kutá, Lenka Svobodová, Jirka Gratcl, Petr Tománek, Zbyněk Jakeš, Mirek Suk, Honza Ježíšek a Martin Jakeš,  se tak museli spokojit se druhým místem. Třetí místo obsadili domácí hráči Sokola Staříč.

V odpoledních hodinách pak proběhl tradiční doplňkový turnaj dvojic, kterému tentokrát plně dominovali  hráči z Albrechtic. Za vítězným Jendou Bukovčíkem (PAK Albrechtice) s Jardou Puhrem (Top Orlová) obsadili další místa na stupních vítězů . Z valšovických hráčů se nejvíce dařilo Lence Svobodové a Zbyňkovi  Jakešovi, kteří obsadili páté místo a Jirkovi Gratclovi s Martinem Jakešem na místě šestém.

Při závěrečném posezení  v přátelské atmosféře všichni hráči hodnotili průběh letošní soutěže a bilancovali úspěchy svých klubů. Z naších hráčů byl nejúspěšnější Jirka Gratcl, který přivezl poháry za první a třetí místo. Určitě spokojeni byli i Miluška Kutá a Petr Tománek s druhým a třetím místem. Ale i ostatní hráči považovali tuto formu přípravy na nový turnajový rok za velmi přínosnou, ikdyž přechod s kožených koulí na ocelové a do venkovního prostředí nebývá jednoduchý. Všichni však věří, že i letošní sezóna bude pro valšovický pétanque úspěšná a naváže na úspěchy z předcházejících let.