Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Chateau Náměšť

14.5.2022

Château Náměšťslavilo dvacet let.

Jubilejní ročník tohoto vyjímečného turnaje se konal v sobotu 14.5.2022 již tradičně v areálu zámku Náměšť na Hané. Pořadatelé se snažili tento ročník obzvláštnit několika novinkami - doprovodný turnaj sponzorovala likérka Metelka, jury turnaje nastoupila v žlutočervených společných dresech a každý z účastníku obdržel pamětní košonek a placku s logem pořádajícího klubu. Co se nezměnilo je, že na turnaji může startovat maximálně 48 trojic, dorazilo letos 46 týmů. Hraje se staromilsky v osmi  skupinách systémem každý s každým bez časového limitu. Dva týmy se nasazují a zbytek náhodně přilosovává. Dva týmy pak postupují do osmifinále.

Valšovičtí si nenechali ani letos tento turnaj utéct a vyrazila početná desetičlenná výprava. Tři kompletní týmy a Tomáš Kutý doplňoval krumsínský tým. Tomu se nakonec dařilo nejlépe. Sice postup ze skupiny byl po dvou prohrách jen těsně na skóre, ale pak přišlo vyřazení druhého nasazeného týmu turnaje v čele z reprezentanty Ivošem Michálkem a Kubou Konšelem. V osmičce pak prohra v pěkném zápase s Kaucou, Reslem a Dzúrikem. Bez dohrávky tedy pěkné osmé místo.

Třem našim kompletním týmům se postoupit ze skupin nepodařilo. Jirka Gratcl, Lenka Svobodová a Zbyněk Jakeš se dostali do skupiny "smti", když jim k druhým nasazeným Krpcům s Faltýnkem los přihrál dva týmy bývalých reprezentantů - Juráň, Ferley, Hodboď a Hejl ml., Stoklásek, Šrubařová. Mezi nimi za neporaženým Juráněm o druhém místě po třech výhrách rozhodovalo skóre. Náš tým končí na třetím místě dva body za týmem Hanky Šrubařové a jeden bod před Krpcovými.

Druhému našemu týmu Milušce Kuté, Petru Tománkovi a Pavlovi Ondruškovi nevyšel vstup do turnaje v pětičlenné skupině, kde se sehrávali a to, pravděpodobně,  poznamenalo další zápasy. Matematika skóre i zde byla neúprosná a poslala je až na konec pořadí.

Nejmenší ambice na postup měl náš třetí tým Radka Němečková, Zdeněk Šugar a Martin Gratcl. Ti jako nenasazený tým měli cestu k postupu hodně těžký a museli by porazit některého z hodně silných nasazených soupeřů. To se nestalo, ale pro Radku a Zdeňka to byla premiéra na tomto turnaji a určitě si mohli vychutnat atmosféru tohoto specifického turnaje.

Výsledkově pro náš klub tedy žádná hitparáda, ale konečně v Náměšti nepršelo a mohli jsme si užít naplno teplého a slunečného počasí. (Někteří až moc. Co Pavle?) Pěkný turnaj, na který se určitě budeme rádi vracet.    Z.J.