Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

Grand Prix d´Austerlitz

29.7.2017

 

Jirka Grepl po napínavém finále nakonec druhý na prestižním turnaji "Grand prix d´Austerlitz " ve Slavkově.

Krásné počasí a příjemné prostředí slavkovského zámku přilákalo letos 66 trojčlenných týmů  z Česka,  Sloveska, Polska, ale i dva belgičany. Valšovická účast naopak byla letos skromnější. Naši hráči se rozptýlili do čtyřech týmů a i přesto již v základní části pětikolového švýcara se nevyhnuli vzájemným soubojům. Postup do šestnáctky si v nabité konkurenci zajistily dva týmy s našimi zástupci - Jirka Grepl s Jindrou Kaucou a Honzou Reslem a Zbyněk Jakeš, Jirka Gratcl, které tentokrát doplnil Petr Fafek. Postup unikl Milušce Kuté, Petru Tománkovi s albrechtickým Tondou Poláchem, které zlomila prohra s 12:13 ve třetím kole s klubovými kolegy Zbyňkem a Jirkou. Podobně dopadl i kompletní  valšovický triplet Suk, Suková,Ježíšek jimž také dvě výhry v základní části na postup nestačily. Všichni si však zahráli ještě v dohrávkách čtyřčlenných skupinách o konečné umístění.

Naděje na obhajobu loňského vítězství se rozplynula pro Zbyňka a Jirku  hned v prvním vyřazovacím kole, když v samotném závěru si nechali slibně vyvíjející utkání otočit. Jana Rozsypalová, Radek Skopal a Honza Michálek využili zaváhání našeho týmu a třemi přesnými koulemi otočili výsledek na 13:11 ve svůj prospěch. V dohrávce pak již dominoval, když nedostal v žádné hře více jak tři body, ale přesto to stačilo jen na konečné deváté místo.

Možnost zapsat své jméno na putovní pohár tak letos již měl jen Jirka Grepl. Se svým týmem kráčel za tímto cílem přes velmi kvalitní soupeře až do finále. Polské a slovenské týmy postupně v pavouku vypadávaly a tak semifinálové a finálové boje byly již v režií čechů.  Ve finále se tak Jirkův tým setkal s otcem a synem Korešovým a Radkem Netušilem. Finále se hrálo na otevřeném prostranství za světla mocných halogenů a diváci mohli sledovat velice zajímavé a vyrovnané utkání. To postupně dospělo až do stavu 12:12, za kterého udrželi chladnější hlavu Korešovi s Netušilem a za chvíli již drželi nad hlavami putovní trofej.

Výsledky:

1.  Radek Netušil (PCBD)
     Jiří Koreš starší (Havaj CB)
     Jiří Koreš mladší (Havaj CB)

2.  Jan Resl (POP Praha)
     Jindřich Kauca (PC Kolová)
     Jiří Grepl (SKP Hranice VI – Valšovice)

3.  Šárka Moosová (Carreau Brno)
     Jan Charvát (Fenyx Adamov)
     Ivo Michálek (Carreau Brno)

Další výsledky našich hráčů :

9. Jakeš Z. ,Gratcl J. (Fafek P.)

33. Kutá M., Tománek P. (Polách A.)

45. Suk M., Suková  E., Ježíšek J.

                                                                                               Z.J.