Sportovní klub PÉTANQUE
Hranice VI - Valšovice

druhé kolo extraligy

5.7.2015

V druhém kole pétanque extraligy bodovaly Valšovice naplno.

Až do Prahy na pétanque hřiště u Letenského zámečku museli valšovičtí hráči v neděli 5.6. ke druhému kolu republikové extraligy. Čekaly je tam dva duely s týmy Loděnice a Stolína, ale také nadherný výhled na Prahu a hlavně úmorné vedro posledních dní.

Oproti domácímu prvnímu kolu odjela poněkud pozměněná sestava,bez kapitána Tomáše Kutého a Jirky Gratcla. K trojici Jirka Grepl, Zbyněk Jakeš, Lenka Svobodová se přidali Petr Tománek a Miluška Kutá. Papírově možná lehké oslabení, bez možností případného střídání, ale o to s větším odhodláním získat první extraligové body . (Utkání se hraje vždy na tři kola souběžně dvojice a trojice.)

V dopoledních hodinách se Valšovicím postavil tým Loděnice, který loni ve finály první ligy náš tým porazil a stal se vítězem první ligy. O to větší byla motivace jim tuto prohru oplatit. Nový kapitán Jirka Grepl se po poradě s týmem rozhodl vsadit na sehranost dvojic a přidal se do trojice k Tománkovi a Kuté. Ukázalo se to jako dobré rozhodnutí, neboť hlavně v koncovkách se to vyplatilo a Valšovice porazily po ztrátě jen jednoho utkání svého soupeře 5:1.

Vítězná sestava se nemění a to se plně potvrdilo i odpoledne, kdy se Valšovice střetly se Stolínem. Ani jednou nezaváhaly a tak si po vítězství 6:0 odvezly plný počet bodů a výrazně se posunuly v tabulce extraligy vzhůru. Třetí kolo čeká valšovičáky až v září v Brně.